אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת סטריט ויו של מיקרוסופט? מיפתה מיקום מחשבים וסמארטפונים צילום מסך: Youtube

פרשת סטריט ויו של מיקרוסופט? מיפתה מיקום מחשבים וסמארטפונים

לאחר שגוגל זיהתה את המקום שבו נמצאים המכשירים במהלך צילום הרחובות, מתברר שמיקרוסופט פעלה באופן דומה - והמידע זמין ברשת

31.07.2011, 10:43 | יוסי גורביץ
גוגל הסתבכה לפני כשנה בשערוריית הפרטיות הגדולה שלה עד כה, כאשר הסתבר שרכבי הסטריט ויו שלה – שלכאורה עסקו רק בצילום הרחובות – אספו בחשאי ובלי הסכמת המשתמשים גם את פרטי רשתות ה-WiFi במקומות שבהם עברו. בשבוע שעבר חשף האתר Cnet שהיא גם בדקה את מיקומם המדויק ומספריהם היחודיים (מספרי MAC) של מחשבים וסמארטפונים. כעת, לפי אותו אתר, נראה שמיקרוסופט הסתבכה אף היא בפרשה דומה.

לפי הדיווח, מיקרוסופט מיפתה במסגרת פרויקט צילום הרחובות שלה (StreetSide) את מיקומם של מחשבים, סמארטפונים ורשתות, תוך זיהוי מספרי MAC. בניגוד לגוגל, מיקרוסופט לא פרצה לרשתות WiFi בלתי מאובטחות ולא הוציאה משם את מידע המשתמשים.

בעייתי אף יותר הוא הגילוי שמיקרוסופט בנתה מאגר מידע של המכשירים שזיהתה, כולל המיקום שבו היו, והעלתה את הנתונים האלה לרשת, שם הם זמינים למי שיחפש אותם. גם גוגל נקטה בשעתו צעד דומה, אך כעבור כמה שבועות - ולאחר תלונות - הסירה את המידע. נכון לעכשיו המידע של מיקרוסופט עדיין זמין.

מיקרוסופט אמרה בתגובה כי היא מסירה מכשירים שאינם נמצאים במקום קבוע, כגון סמארטפונים, ממאגר המידע שלה. לדבריה, מטרת איסוף המידע היא לספק שירותי מיקום מדויקים יותר למשתמשיה. מאגר המידע של מיקרוסופט מצומצם בהשוואה לזה של גוגל, אך הוא פעיל מחוץ לארה"ב ויש בו, בין השאר, מידע על מקומות בלונדון, טוקיו, לאון שבספרד וקלן שבגרמניה.

שורה של שערוריות פרצו לאחרונה לאחר שהסתבר שחברות טכנולוגיה עוקבות אחרי מיקומם של המשתמשים מבלי לעדכן אותם בכך: נציגי אפל וגוגל זומנו לשימועים בקונגרס לאחר שהתברר כי הסמארטפונים שלהן שומרים את מיקומיהם של הצרכנים. החקירות בנושא עדיין נמשכות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות