אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהיגי המאבק: ביבי תתעשת - אם לא תבטל את הווד"לים כל העם יעמוד מולך צילום: אריאל בשור

מנהיגי המאבק: ביבי תתעשת - אם לא תבטל את הווד"לים כל העם יעמוד מולך

מארגני המחאה החברתית ערכו מסיבת עיתונאים, בה קראו לראשונה להידברות עם הממשלה, אך תחת שני תנאים: ביטול הדיון בנושא ועדות הדיור הלאומיות שמתוכנן ליום רביעי ודיון ישיר עם נתניהו מול מצלמות הטלוויזיה. "העם דורש שינוי עומק", אמרו

31.07.2011, 16:22 | דותן לוי

יום לאחר הפגנות הענק, מנהיגי המחאה החברתית ממשיכים את המאבק ואף מאיימים להחריף אותו - כך עולה מדבריהם של ארבעת הנציגים במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום (א') בשדרות רוטשילד: סתיו שפיר, יגאל רמבם, דפני ליף ורגב קונטס.

לראשונה מאז תחילת המאבק הציעו המנהיגים לקיים הידברות עם נתניהו וממשלתו, אך הציגו לשם כך שני תנאים מיידיים: הראשון - ביטול הדיון המתוכנן ליום רביעי הקרוב בנושא הווד"לים (ועדות הדיור הלאומיות) והשני הוא דיון ישיר מול נתניהו תוך שקיפות מלאה מול מצלמות טלוויזיה, על מנת להבטיח דיון ציבורי.

דפני ליף (שנייה משמאל). "רה"מ מתקשה להאזין לכאבים ולתביעות של כולנו", צילום: אריאל בשור דפני ליף (שנייה משמאל). "רה"מ מתקשה להאזין לכאבים ולתביעות של כולנו" | צילום: אריאל בשור דפני ליף (שנייה משמאל). "רה"מ מתקשה להאזין לכאבים ולתביעות של כולנו", צילום: אריאל בשור

בהמשך אף איימו מנהיגי המאבק ואמרו כי במידה ונתניהו יחליט שלא לבטל את הדיון הקרוב בנושא הווד"לים, כל העם יעמוד ויתייצב במלוא כוח המרי האזרחי. ואף קראו לו "ביבי תתעשת".

"ראש הממשלה מבקש להפחיד את הציבור באומרו שצדק חברתי יביא לקריסה כלכלית. על ראש הממשלה לפקוח את עיניו ולהבין שהקריסה הכלכלית כבר בעיצומה. העם דורש שינוי עומק וראש הממשלה משיב בהצעה מניפולטיבית שלופה מהשרוול חסרת עקרונות וחסרת מטרות, אמר יגאל רמבם".

מסיבת העיתונאים שערכו מארגי המחאה. "על רה"מ לפקוח את עיניו", צילום:  אריאל בשור מסיבת העיתונאים שערכו מארגי המחאה. "על רה"מ לפקוח את עיניו" | צילום: אריאל בשור מסיבת העיתונאים שערכו מארגי המחאה. "על רה"מ לפקוח את עיניו", צילום:  אריאל בשור

דפני ליף אמרה: דומה שהזעקה שעלתה מהעצרת לא עושה כל רושם על ראש הממשלה המתעקש להתבצר בעמדותיו. ראש הממשלה כנראה מתקשה מאוד להאזין לכאבים ולתביעות של כולנו, העם אותו הוא מתיימר לייצג".

את דרישותיהם פרסו מנהיגי המאבק על כמה תחומים: התערבות בשוק הדיור בבנייה ציבורית ופיקוח על שכר דירה, חינוך חינם מגיל אפס, מענה לדרישות הרופאים ודאגה לכל האזרחים בתחום הרווחה. "זו המדינה שאנחנו רוצים לחיות בה", אמרה ליף.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
ביבי תפתור אותנו ממצוקת הדיור:
1. אלפי משרדים בת"א יכולים להיות מוסבים בשבוע לדיור 2.אלפי דירות שוממות בלב מרכזי הערים "ממתינים" לחופשת הזרים - מס מוגדל יגרום להצפת השוק 3. אלפי דונמים פנויים במושבים וקיבוצים במרכז ובשרון - ניתן ליישבם בקרוואילות מיידית עד לפתרון הקבע (המתנחלים באלי סיני חיכו 5 שנים עד שקיבלו וילות בחוף פלמחים)
פתרון מיידי  |  31.07.11
23.
גם כן 4 ילדים לצערי לא חכמים במיוחד שעלה להם השתן לראש
הם רוצים גם שמחירי הדיור ירדו מחר בבוקר וגם לבטל את הוד"לים. גם אני כרגע מעוניין לשכור דירה והמחירים לא שפויים בעליל. חולון, פ"ת וכיו"ב 3600-4900 ל3 חדרים?! אבל גלו קצת אחריות אנחנו לא רוצים להפוך למדינה קומוניסטית סה"כ יותר מחצי הכוס מלאה הייתי אומר שלושת רבעי הכוס מלאה, תראו כמה התקדמנו ב20-30 שנים אחרונות. אין ספק יש דברים שקצת התקלקלו עם הדרך ויש בעיות שהחריפו וצריך לטפל בהם. ההפגנה עשתה את שלה הממשלה הבינה את המסר, אי אפשר שמחר בבוקר פתאום כל המציאות תשתנה אלא אם כן יקבלו החלטות בלתי אחריות ופופוליסטיות שיכולות להיות נחמדות עכשיו ולפגוע בנו וילדנו אח"כ. לדעתי צריך מאוד למקד את המאבק לדרוש מעונות וצהרונים ציבוריים כבר יחתוך בשליש את ההוצאות של משפחה צעירה בארץ, צריך גם להוריד מכסי יבוא, דבר שיגביר את התחרות ויחזק מעט את הדולר. חוץ מזה כדאי לתת למדינה תקופת חסד לראות שהיא הפנימה את השינוי הכללי הרצוי, שזה חלוקת נטל יותר שווה וחולקת הון יותר שווה. אנחנו גם כאזרחים לא רוצים שהמדינה תקבל החלטות פזיזות ומתוך לחץ זה גם נגד האינטרס שלנו כעם
אביב , אצל ההורים  |  01.08.11
לכל התגובות