אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אכזבה: לא נמצא גז בשכבת הקידוח האחרונה במאגר "תמר 5" צילום: בלומברג

אכזבה: לא נמצא גז בשכבת הקידוח האחרונה במאגר "תמר 5"

בתוך כך הודיעה מפעילת הקידוח נובל אנרג'י כי היא מבצעת כעת בקידוח סדרה של לוגים חשמליים, שבסיומם בכוונתה לאטום את חלקו התחתון של הקידוח

31.07.2011, 16:33 | שי סלינס

דלק קידוחים הודיעה היום (א') לבורסה כי בהתאם למידע שנמסר לה על ידי מפעילת הקידוח במאגר "תמר 5", נובל אנרג'י, לא נמצא כל סימן לכמות גז משמעותית בשכבה התחתונה של הקידוח - שכבה D. נובל מבצעת כעת בקידוח סדרה של לוגים חשמליים, שבסיומם בכוונתה לאטום את חלקו התחתון של הקידוח ולקדוח ממנו קידוח אלכסוני

לגג שכבת החול B, המיועדת להפקה בקידוח זה.

 

בתוך כך הודיעה נובל כי היא מבצעת כעת בקידוח סדרה של לוגים חשמליים, שבסיומם בכוונתה לאטום את חלקו התחתון של הקידוח, אשר הגיע לעומק של 5,044 מטר (כולל עומק מים) ולקדוח ממנו קידוח אלכסוני לגג שכבת החול B, המיועדת להפקה בקידוח זה.

מהשותפות הוסיפו וציינו כי בקידוח "תמר 3", אשר נקדח לתא שבר (Fault Block) השונה מתא השבר אליו נקדח קידוח "תמר 5", נתגלה בשכבת חול D גז טבעי.

אושר תקציב הפיתוח לנועה

 

בנוסף הודיעה היום דלק קידוחים כי השותפות אישרה את התקציב ואת תוכנית הפיתוח למאגר נועה צפון שבחזקת נועה, וזאת בהתאם למתווה שהוצג על ידי המפעילה. תוכנית הפיתוח כוללת זוג קידוחים אופקיים לאורך המאגר, שיאפשרו שאיבת גז בכמות מקסימלית ובפרק זמן קצר. עלות הקידוח תסתכם ב־220–170 מיליון דולר, וההפקה בפועל תיעשה באמצעות אסדת Homer Ferrington שהוזמנה זה כבר על ידי שותפות ים תטיס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות