אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי מסייע למפגינים מאחורי הקלעים? צילום: אפרת לובל

מי מסייע למפגינים מאחורי הקלעים?

ל"כלכליסט" נודע כי אחד האחראים לתכנון המאבקים הציבוריים הוא האסטרטג רון ורבר, שסייע גם במאבק על חלקו של הציבור ברווחי הגז

31.07.2011, 16:51 | תומר אביטל

לא רק ראש הממשלה והטייקונים משתמשים ביועצי צללים. גם הארגונים החברתיים נעזרים בשבועות האחרונים בייעוץ אסטרטגי. ל"כלכליסט" נודע כי אחד האחראים לתכנון האסטרטגיה, ניהול המאבק הציבורי לחיזוק מעמד הביניים וההיערכות למאבק נגד הריכוזיות במשק שמוביל אחד הארגונים החברתיים - פורום פעולה אזרחית, הוא האסטרטג רון ורבר.

 

ורבר הוא שותפו של הרב מיכאל מלכיאור בהקמת פורום פעולה אזרחית לפני יותר משנה, וסייע לו במאבק הציבורי על חלקו של הציבור ברווחים מהגז סביב ועדת ששינסקי. כעת מסתבר שוורבר חזר לתמונה ובימים אלה הוא מתנדב לסייע מאחורי הקלעים למטות המחאה נגד מצוקת הדיור והריכוזיות.

ורבר משמש בשנים האחרונות כיועץ אסטרטגי בכיר בקמפיינים פוליטיים בעיקר באירופה. לפי אתר האינטרנט שלו "על לקוחותיו בין השנים 2009-1999, נמנו ראש ממשלת רומניה, אדריאן נאסטסה, נשיא רומניה, יון אילייסקו, ראש ממשלת הונגריה, פיטר מג'שי, ראש ממשלת ליטא, אלגירדס בראזאוסקאס, יושבת ראש הפרלמנט ההונגרי, קאתלין סילי, ועוד".

ורבר סייע גם לשווק את מפלגת העבודה בראשית שנות ה-90 וייצג שורה של גופים פרטיים מובילים במשק הישראלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
כל הכבוד למארני המחאה........
נספח א', רשימת פעילים (כן, אנחנו יודעים, הרשימה חלקית): * עמית אדלר: איש "הבנ"ה" הנתמכת על-ידי הקרן החדשה לישראל. אינו ארגון שמאל. * ג'קי אדרי: קשור בשמאל הלאומי ועובד במכללה החברתית כלכלית הנתמכת על ידי קח"ל * ברוך אורן: יו"ר "שישה צבעים". לא ידוע על קשר ארגוני או אידאולוגי אחר. * יהודית אילני: חברת בל"ד. * יעל ברדה: אשת שמאל (בעיקר בעבר). * צביקה בשור: יחצ"ן, איש "עיר לכולנו"/חד"ש. * שלי דביר: אשת "עיר לכולנו"/חד"ש. * אדם דובז'ינסקי: פעיל אנרכיסטי-שמאל, "גרילה תרבות." * אורלי וייסלברג: פעילת שמאל, ארגון "ישראל חופשית" במימון הקח"ל, מרצ. * אלה ידעיה: פעילת שמאל. שירתה ב"רופאים לזכויות אדם" שבמימון הקח"ל. * אלדד יניב: "השמאל הלאומי." * יונתן לוי: לא ידוע קישור לארגון קודם כלשהו. * אלון לי-גרין: חבר חד"ש. פעיל שמאל מוכר. * דפני ליף: עורכת סרטי קח"ל. * חגי מטר: פעיל שמאל. * יונתן מילר: לא ידוע קישור לארגון קודם כלשהו. * אילת מעוז: פעילת שמאל. "קואליצית נשים לשלום" במימון הקח"ל. * רועי נוימן: לא ידוע קישור לארגון קודם כלשהו. * לוני נתנזון: ארגונים ירוקים, גם במימון הקח"ל. * ג'וליאן פדר: אנרכו-סינדיקליסט. * רגב קונטס: שמאל, יחצ"נות עצמית. * נגה קלינגר: לא ידוע קישור קודם לארגון כלשהו. * מתן קמינר: פעיל חד"ש. * ענת רוזיליו: שיווק, אשת שמאל, יחצ"נית ארגוני שמאל. * יגאל רמבם: שכיר חרב של "השמאל הלאומי," חבר "מאבק סוציאליסטי" שבמימון הקח"ל. * איה שושן: פעילת שמאל. * סתיו שפיר: שמאל אנרכיסטי.
אחת מהישוב  |  01.08.11
לכל התגובות