אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות הדלק יזומנו לשימוע לפני הורדת מרווח השיווק צילום: shutterstock

חברות הדלק יזומנו לשימוע לפני הורדת מרווח השיווק

כוונת האוצר לערוך שימוע לחברות מהווה איום חמור על פעילותן, משום שמרווח השיווק הוא מקור עיקרי לרווחיהן ממכירת בנזין בתחנות הדלק

31.07.2011, 17:18 | ליאור גוטמן

פגיעה ברווחי חברות הדלק? שר האוצר יובל שטייניץ הודיע היום (א') שבכוונת משרדו להזמין לשימוע את חברות הדלק הגדולות, זאת מתוך כוונה לבחון את הורדת מרווח השיווק שלהן ב-20 אגורות.

ההודעה יצאה בצל ההכרזה על הורדת נטל המס שמוטל על בנזין בשיעור של 30 אגורות, מהלך שימנע את התייקרותו באוגוסט הקרוב ויקבע את מחיר הליטר ברמתו הנוכחית - 7.22 שקל.

הכוונה לערוך שימוע לחברות הדלק מהווה איום חמור על פעילותן. מרווח השיווק הוא מקור עיקרי לרווחיהן ממכירת בנזין בתחנות הדלק, והוא מחושב כיחס שבין עלות הרכישה של הבנזין מבית הזיקוק לעלות המכירה שלו בתחנות, בניכוי הוצאות.

בפברואר האחרון קיבל משרד התשתיות דו"ח שהוזמן על ידו ממשרד רו"ח לאון-אוליצקי, וכפי שנחשף ב"כלכליסט" - הוא מצביע על אפשרות להורדת מרווח השיווק בטווח שבין 20 ל-35 אגורות לליטר.

שר התשתיות עוזי לנדאו אמר שמשרדו יבחן את המהלך, אולם ציין שחלק ניכר ממחיר הבנזין (כ-53% - ל"ג) היום מיוחס למס ישיר ועקיף ולכן הורדת מחירי הבנזין אמורה להתחיל בהורדת נטל המס לפני טיפול במרווח השיווק. השימוע יתקיים במהלך השבועות הקרובים. טרם נתקבלה תגובת חברות הדלק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות