אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ההסתדרות: "אם המטרה היא להפיל את ביבי נתניהו, אני לא שותף למאבק הזה" צילום: אריאל בשור

יו"ר ההסתדרות: "אם המטרה היא להפיל את ביבי נתניהו, אני לא שותף למאבק הזה"

"אני לא מתכוון להוביל את המאבק הזה, כיוון שהוא שייך לעם ולא להסתדרות", אמר עופר עיני בראיון לגלי צה"ל. בתוך כך סדקים ראשונים במאבק. מנהיגי הסטודנטים: אי אפשר להשפיל את ראש הממשלה

01.08.2011, 10:54 | כתב כלכליסט

"אם המטרה היא להפיל את ביבי נתניהו, אני לא שותף למאבק הזה", כך אמר הבוקר יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, בראיון לגלי צה"ל. "אני גם לא מתכוון להוביל את המאבק הזה, כיוון שהוא שייך לעם ולא להסתדרות", הוסיף. עיני הזהיר מפני מסע הסתה נגד הממשלה שמתנהל, לדבריו, באמצעות רשת האינטרנט. עם זאת הדגיש יו"ר ההסתדרות כי המחאה החברתית צודקת, וציין כי הוא פועל יחד עם מובילי המאבק לגבש רשימת דרישות שתוצג לראש ממשלה.

דבריו של עיני מגיעים לאחר שבפגישה אמש עם ראשי המחאה החברתית, התגלו מספר מחלוקות. בעוד שמארגני המאבק דורשים לנהל משא ומתן ישיר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, לעיני מצלמות - תוך המשך פעילות המחאה, בהסתדרות מבקשים לקבוע דרישות כלליות.

בתוך כך, הנהגת הסטודנטים מסתייגת מהדרישות של מנהיגי מאבק המחאה. לדבריהם, אנחנו הסטודנטים לא מוחים רק בשביל למחות כפי שאולי עושים אחרים, אלא מאמינים בשיטה הדמוקרטית וצריך להגיע לפתרונות במשא ומתן אמיתי. אי אפשר להשפיל את ראש הממשלה וזה לא רציני להציב מצלמות בתוך צוותי המו"מ. בסופו של דבר גם את הסיסמה 'צדק חברתי' נצטרך לכמת במספרים".

איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל מסר: "אני מוביל עשרות אלפי סטודנטים וצעירים במאבק ענייני ותכליתי. אם יש דבר חשוב יותר מעצם המאבק הם ההישגים המשמעותיים שחייבים לבוא בסופו, גם בשביל אלה שנאבקים כעת וגם עבור המאבקים הבאים. כעת, מוטלת על כולנו החובה להציב תביעות רחבות וברורות מהממשלה ולא להסתפק במחאות חריפה לשם המחאה שעלולה לגלוש לפסים אלימים יותר בלא כיוון ברור. אני שמח שאמש החלה התכנסות של כלל השחקנים סביב הגישה שהצגנו".

שמולי הוסיף: "אני מקדם בברכה את הצעתו של ראש הממשלה לפתוח בהידברות עם כל הגורמים הרלבנטיים ומסתייג מכל וכל מהדרישה המיותרת להציב מצלמות בפגישות אלו, מה שלא יאפשר כמובן כל הידברות אמיתית. הסטודנטים ברחוב ומטרתם אינה לכבוש את הכנסת או לנגח את הממשלה, אלא לחולל שינוי אמיתי במצב ולשם כך חייבים לשבת ולדבר".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
צאו מהסרט זה לא מחאה פוליטית
לכול מי שרוצה להציג את המחאה הזאת כמחאה פוליטית אני אומר שזה ממש לא פוליטי כי אם יש ליכוד או מערך עדיין במדינה הזאת אז ביבי מייצג את הליכוד והצד השני זה התושבים שלא מאמינים לביבי ולשקרים שלו ולא מאמינים לשום סיפור על סופר טנקר אז ביבי אנחנו לא נגד הליכוד אנחנו נגד אנשים שקרנים שעושקים את האזרח ואנחנו גם לא בעד השמאל לא אכפת לנו מי יהיה בשילטון אנחנו פשוט מאוד בעד לחיות!!!!!!! אנחנו לא נגד הטייקונים ואנחנו לא רוצים להיות טייקונים כי אנחנו לא רוצים להיות חברים שלך אדון ביבי אתה שקרן ואם לא אז תוכיח לנו וגם אם הבעיות פה היו לפני שנבחרת אז אז אנחנובוחרים ראש ממשלה מאותם סיבות שמביאים מנכל חדש לחברה תתקן את מה שלא בסדר ואם אתה לא יכול פשוט תגיד שאתה לא יכול ואל תספר לנו על סופר טנקר שמלא בשקרים שאתה שוטף אותני איתם רק כדי שנרגע ואז תמשיך להיענות לסחתנות של הדתיים והטייקונים נ.ב יושב ראש ההסתדרות אדון עיני ידענו שאתה שקרן ושלא תצטרף למחאה וטוב שלא הצטרפת אנחנו לא צריכים אותך
א , אזור  |  02.08.11
14.
עייני החצוף הזה
עופר עייני החצוף הזה מסרב להוביל את המאבק בשם העובדים ומעמד הביינים אותו הוא אמור לייצג. מה שמצחיק בכל הסיפור הזה שהאפס הזה אומר את הדברים האלו אחרי שנעזר בסקרים טלפונים. אתמול בערב התקשרו אלי וביקשו שאשתתף בסקר. זה התחיל בשאלות על לוטו וחיש גד ואז פתאום הגיעו שאלות האם לדעתי עופר עייני צריך להוביל את המאבק או לתת לעם להובילו והאם לתמוך או לשבת בצד והאם הוא צריך לתמוך אם ממשלת נתניהו בסכנה ועוד כאלה וכאלה שאלות...... איזה קטע על כל השאלות ששאלו על פי תשובות הסקרים הוא ענה. חתיכת כלום ושום דבר שכמוך. לך תתמוך בעובדי הנמלים ששבתו כי לקחו להם את תמריץ"הסטקים" כי עשו טובה והגיעו לכל שעות העבודה.... בושה לעובדים שאתה מייצג אותם
יניב  |  01.08.11
לכל התגובות