אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צריך להתייחס לאוהדים כשותפים

צריך להתייחס לאוהדים כשותפים

המפרקים של הפועל פתח תקווה צריכים להבין שהיחידים שיכולים להציל את הקבוצה מירידה הם האוהדים. צריך להתחיל להתנהל מולם כשותפים

01.08.2011, 11:12 | אוריאל דסקל

לישיבת מועצת העיר פתח תקווה הגיעו אמש 30 אוהדים של הפועל פתח תקווה. המועצה דנה באפשרות להעניק תמיכה חד פעמית של שני מליון שקל להצלת המועדון. הבקשה התקבלה, והיום ימצאו דרך חוקית להעביר את התמיכה לקבוצה, כיוון שלא ניתן להעביר לקופת המפרק של הקבוצה. עוד סוכם, כי כאשר יוחלט על תיקצוב מיוחד לקבוצה, הדבר ייעשה בפיקוח של האוהדים ושל נציגי ציבור. תקציב הספורט בפתח תקוה עומד על 3.9 מיליון שקל ובישיבת מועצת העיר דובר על שאיפה להגדיל את התקציב בעוד חמישה מליון שקל.

על מפרקי הפועל פתח תקוה, עורכי הדין ליאור דגן ועמית פינס כבר אפשר למתוח ביקורת על כך שהם נותרו אדישים ביחס למאמצים האדירים שעושים אוהדי הקבוצה עבורה – מאמצים שהובילו לגיוס כספים ממכירת כרטיסים, מתרומות ועכשיו גם מהעירייה. עם זאת, המפרקים עדיין לא הבינו שהאוהדים הם השותפים המלאים והנכונים לתהליך ההבראה.

סוונסי סיטי, ש-20% ממנה בבעלות אוהדים, עלתה מהליגה הרביעית לפרמיירליג הרבה בזכות פעולות האוהדים ועמותת האוהדים שלה. הם קיבלו יחס של שותפים וענו בגיוס תרומות, כספים וגם צוות חשיבה לניהול הקבוצה – שהוביל לכך שהיא הפכה לאחת מהתופעות היפות בכדורגל האנגלי. 

האם בישראל זה גם אפשרי? כן. ראינו את הפועל קטמון ומכבי קביליו יפו מצליחות בליגות הנמוכות בזכות גיוס כספים מהאוהדים. זה גם אפשרי בהפועל פתח תקווה בליגה העליונה לו רק מפרקי הקבוצה, שברור שהם לא חיים כדורגל כמו הכדורגל, יעשו משהו נכון ויתחילו לעבוד עם האוהדים – כי להם, בניגוד לכל האחרים, באמת איכפת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
הקבוצה לאוהדים
כל הכבוד! ברגע שיבינו שנדבן בקבוצת כדורגל הוא כמו עלה ברוח אבל האוהדים נשארים נאמנים תמיד! נקווה שהכתבה הזו ועוד רבות שכמותה יפלו על אוזניים קשובות. אם תוך שבועיים גייסנו 2 מיליון ש"ח כמעט וזה רק מ400 אוהדים, אני רק יכול לדמיין מה יקרה אם יתברר שאחוזים נכבדים (גם אם לא בעלות) יהיו בידי האוהדים...
קרלוס אולראן  |  01.08.11
3.
קצר ולעניין - מילים כדורבנות
אפילו בליגה הגרמנית ישנו חוק המחייב בעלות חלקית של אוהדי הקבוצה, ותראו איך הליגה שם פורחת גם בליגת המשנה - איצטדיונים מלאים עד אפס מקום, כרטיסים מכורים מראש. צריך להנהיג יוזמה זו בכל קבוצות הכדורגל בארץ. התאחדות הכדורגל בישראל - לתשומת ליבכם וטיפולכם!
צביקה  |  01.08.11
לכל התגובות