אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גילת תספק ל-SES ציוד תקשורת בהיקף של 70 מיליון דולר

גילת תספק ל-SES ציוד תקשורת בהיקף של 70 מיליון דולר

הטכנולוגייה שתספק גילת תאפשר לחברת הלוויינים השנייה בגודלה בעולם לספק שירותי אינטרנט ביתיים ועסקיים במהירות של עד 20 מגה-ביט לשנייה במחירים תחרותיים

01.08.2011, 14:47 | כתב כלכליסט

גילת רשתות לוויין הודיעה היום (ב') כי חתמה על הסכם אסטרטגי עם חברת הלוויינים האירופאית SES לאספקת ציוד תקשורת לוויינית המבוסס על תדר Ka. היקף הפרויקט צפוי להגיע עד ל-70 מיליון דולר בתוך כחמש שנים.

לוויינים בתדר Ka מהווים חידוש טכנולוגי בעולם הלווייני, בכך שיכולים לספק שירותים ליותר משתמשים, בקצבים מהירים יותר ובעלות נמוכה מאלו המסופקים באמצעות לווייני Ku הנפוצים כיום. על פי הערכות בתחום, שוק לווייני Ka נמצא עדין בראשיתו והוא צפוי לצמוח באופן משמעותי במהלך העשור הקרוב. SES היא מפעילת הלוויינים השנייה בגודלה בעולם, וכניסתה ל- Ka מחזקת את המגמה העולמית לצמיחה בתחום זה.

עמירם לוינברג, מנכ"ל גילת, אמר היום: "הבחירה של SES בגילת היא ציון דרך אסטרטגי עבורנו, מעבר להיבט הפיננסי של העסקה. הסכם זה ממצב את גילת כספקית מובילה של ציוד תקשורת בתחום תדרי Ka ומעמיד אותנו בחזית השירותים של דור הלוויינים הבא". לוינברג הוסיף כי, "תחום ה-Ka מהווה מפנה משמעותי בשוק הלוויינים ומציב רמת ביצועים חדשה בשוק הצרכני. עבור גילת, מדובר בכניסה לשוק חדש, שפוטנציאל הצמיחה בו גדול".

גילת תספק ל-SES מערכות תקשורת, בהם מסופים ביתיים, שיאפשרו לה לספק שירותי אינטרנט ו-VoIP למשקי בית ולעסקים קטנים ברחבי אירופה, במחירים תחרותיים, התומכים בקצבים של עד 20 מגה ביט בשנייה.

ממחקרי חברת המחקר NSR עולה, כי כלל ההכנסות משירותי לוויין בפס רחב צפויות להכפיל את עצמן ואף יותר מכך, עד לשנת 2020, בהשוואה להכנסות בשנת 2010. שירותי גישה לווייניים בפס רחב, שיתבססו על תדר Ka המתאפיין בקיבולת לוויינית גבוהה, יהוו מנוע צמיחה עיקרי בשוק זה. עוד עפ"י NSR, מספר המנויים לשירותי גישה בפס רחב, צפויים לצמוח פי 4 ולהגיע לכ- 5,800,000 מנויים ברחבי העולם, עד לשנת 2020.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות