אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניימאר מכניס לסנטוס לפחות 1.2 מיליון יורו בשנה צילום: איי אף פי

ניימאר מכניס לסנטוס לפחות 1.2 מיליון יורו בשנה

ככל שההכנסות של "פלה הבא" עולות, כך גם סנטוס מרוויחה יותר. מה שמסביר למה אינה מעוניינת למכור אותו לאירופה עדיין

01.08.2011, 17:51 | רונן וודלינגר
נראה כי בחודשים האחרונים אין כמעט קבוצת צמרת באירופה שלא ניסתה – בינתיים ללא הצלחה – לצרף לשורותיה את הכוכב הברזילאי ניימאר, כיום בן 19. אולם עד שזה יקרה והחלוץ יעבור לאירופה, דומה שהוא והמועדון שלו, סנטוס, מרכיבים ביחד צוות רווחי.

העיתון הספרדי "אס", שמצטט את העיתון הברזילאי Folha, עוזר לשפוך אור על היחסים בין החלוץ לבין המועדון. לפי החוזה שנחתם בין הצדדים כשניימאר הגיע לסנטוס לפני 4 שנים, 70% מזכויות התדמית שלו (image rights) - כלומר כל שימוש מסחרי בשמו ובדמותו – הולכים אליו, בעוד 30% הנותרים מגיעים לקופת המועדון. גורמים המקורבים למועדון אומרים כי השנה צפויות ההכנסות של השחקן מזכויות תדמית להסתכם ב-4 מיליון יורו, אשר מתוכם 1.2 מיליון יורו הלכו לקבוצה הברזילאית. אם מחלקים את הסכום על-פני 4 שנים, הרי שסנטוס הרוויחה עד היום 300 אלף יורו בכל שנה שבה נהנתה משירותיו של החלוץ.

שני הצדדים גם ידעו לנצל היטב את ההסתערות האירופית על מי שסומן בשנתיים האחרונות בתור "פלה הבא". הביקוש לשירותיו (בשנה שעברה הייתה צ'לסי קרובה להחתים אותו) איפשר לניימאר להעלות את ההכנסות החודשיות שהוא מקבל ל-225 אלף יורו (2.7 מיליון יורו בשנה). מתוך סכום זה רק 70 אלף משולמים לו ישירות על-ידי המועדון, בעוד שאר הכסף מגיע מהכנסות מפרסום. אולם, היה והכנסות הללו לא מגיעות לסכום הנדרש – מה שבפועל הוא כמעט בלתי-אפשרי – הרי שסנטוס מחוייבת להשלים את שכרו עד לתקרה שנקבעה. הנקודה היא שככל שההכנסות של ניימאר עולות, כך גם סנטוס מרוויחה יותר.

אם בכך לא די, הרי שההצלחה בקופה ליברטדורס (סנטוס זכתה השנה בגביע) והעניין הרב שגילו בו בחודשים האחרונים המועדונים המובילים באירופה – ובראשם ברצלונה וריאל מדריד – העלו אף יותר את שוויו של המותג "ניימאר". עד היום דמותו עזרה לקדם את המכירות של חמש חברות שונות: רד בול, פנסוניק, נקסטל, Tenys Pe (חברת מוצרי טיפוח ספורטיביים מברזיל), ונייקי (שהיא היחידה שאינה חלק מההסכם עם המועדון).

בימים אלה מתווספות לרשימה גם ענקית המשקאות AmBev, חברת ההלבשה הברזילאית Lupo ועוד. אפילו משרד התיירות הברזילאי מעוניין לרתום את הכרבולת של החלוץ כדי לקדם את תדמיתה של המדינה ומוכנה לשלם לו 400 אלף יורו עבור קמפיין.

בשורה התחתונה, תנאי החוזה מביאים לכך שסנטוס מרוויחה מניימאר מדי חודש הרבה יותר ממה שהיא משלמת לו. "כולם מרוצים", מסכם נשיא המועדון, לואיס אלווארו דה-אוליביירה ריביירו, "השחקן מרוויח הרבה ואנחנו מצליחים להשאיר אותו אצלנו". 

ובינתיים, על אף השמועות העקשניות שיצאו מהסנטיאגו ברנבאו ולפיהן הברזילאי יעבור הקיץ לריאל מדריד תמורת 45 מיליון יורו (שווי סעיף השחרור שלו מסנטוס), העסקה עדיין לא יצאה אל הפועל. לניימאר יש חוזה עם סנטוס עד 2015 ונשיא המועדון ריביירו אף איים השבוע כי יפנה בתלונה לפיפ"א נגד בכירי המועדון הספרדי על כך שפנו לשחקן ללא אישור וידיעת המועדון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות