אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות מחיקה של חצי מיליארד יורו בגלל יוון - עלייה ברווח הנקי של BNP פאריבה צילום: בלומברג

למרות מחיקה של חצי מיליארד יורו בגלל יוון - עלייה ברווח הנקי של BNP פאריבה

הבנק רשם עלייה של 1% ברווח הנקי ברבעון השני שהסתכם ב-3 מיליארד דולר. הבנקאות הפרטית קיזזה את ההפסדים מיוון

02.08.2011, 10:52 | בלומברג

BNP פאריבה, הבנק הגדול באירופה, הודיע היום (ג') כי הרווח ברבעון השני עלה ב-1.1%, לאחר שעליית הרווחים מבנקאות פרטית סייעה לקזז הפסד מאחזקות בחובות ממשלתיים יווניים.

הרווח הנקי עלה ל-2.13 מיליארד יורו (3.04 מיליארד דולר) מ-2.11 מיליארד יורו בתקופה המקבילה אשתקד, הודיע היום הבנק. ההערכה הממוצעת של 13 אנליסטים בסקר בלומברג הייתה לרווח של 2.06 מיליארד יורו. החברה מחקה חוב ממשלתי יווני בסך 534 מיליון יורו בשנה שעברה.

לבנק הייתה "רמת הכנסה גבוהה למרות ההשפעה השלילית של תוכנית הסיוע ליוון", אמר המנכ"ל בודוון פרו (60). "בסביבת שוק מאתגרת, כל המחלקות שיפרו את ביצועיהן", הוסיף פרו.

BNP פאריבה מצטרף לקרדיט אגריקול ולדויטשה בנק במחיקת אחזקות של חוב ממשלתי יווני, לאחר שחתמו על הסכם החילוץ של המכון למימון בינלאומי בחודש שעבר. ההסכם דרש מהמשקיעים לשאת בהפסד של 21% על האג"ח שישולם  ב-2020. קרדיט אגריקול, הבנק השני בגודלו בצרפת לפי נכסים, הודיע בשבוע שעבר שתוכנית הסיוע ליוון תעלה לו כ-150 מיליון יורו.

BNP פאריבה ירד השנה ב-8.3% בבורסה בפריז, לעומת ירידה של 14% במדד הבנקים והשירותים הפיננסיים באירופה של בלומברג, העוקב אחר 46 גופים. קרדיט אגריקול ירד ב-13% באותה תקופה, ואילו סוסייטה ז'נרל, הבנק השלישי בגודלו בצרפת לפי נכסים, ירד ב-17%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות