אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד רה"מ לוועדת הכספים: העבירו 3 מיליון שקל להקמת צוות היגוי לגיבוש האסטרטגיה הכלכלית של ישראל צילום: shutterstock

משרד רה"מ לוועדת הכספים: העבירו 3 מיליון שקל להקמת צוות היגוי לגיבוש האסטרטגיה הכלכלית של ישראל

מכון המחקר הבינלאומי ראנד יסייע לשרטט את הקווים המנחים למדיניות הכלכלית של הממשלה ל־15 השנים הקרובות

02.08.2011, 14:24 | תומר אביטל
כמה יעלה גיבוש האסטרטגיה הכלכלית של מדינת ישראל? משרד ראש הממשלה העביר היום לוועדת הכספים בקשה לאשר העברת 3 מיליון שקל לצורך הקמת צוות ההיגוי לתוכנית אסטרטגית כלכלית במועצה הלאומית לכלכלה. כזכור לפני כחודש זכה מכון המחקר הבינלאומי ראנד (RAND) במכרז לגיבוש אסטרטגיה כלכלית ארוכת טווח למשק הישראלי. בעקבות הזכייה, יסייעו אנשי "המכון לוועדת ההיגוי הממשלתית לגיבוש אסטרטגיה ארוכת טווח לכלכלה הישראלית", לשרטט את הקווים המנחים למדיניות הכלכלית של הממשלה ל־15 השנים הקרובות.

את המכרז פרסמה הממשלה לפני כחמישה חודשים. הסכום המקסימלי שהקצתה המדינה למימון המכרז עמד על 3.5 מיליון שקל.

בנוסף, הוועדה דנה בהעברתם של מיליון ומאה אלף שקל לתשלום לעורכי הדין המייצגים את המדינה בתביעתה כנגד מפעלי ים המלח. בדיון הוזכר כי לפני כשנה הוגשה תביעה משפטית על 291 מיליון דולר כנגד מפעלי ים המלח וכי ההליך נמצא כעת בשלבי בוררות. נציג החשב הכללי באוצר, איתמר שושנה הזכיר כי כיום המדינה מקבלת תמלוגים בסך עשרות מיליוני שקלים בשנה אך המדינה דורשת תמלוגים נוספים ממפעלי ים המלח. "המדינה מאמינה כי הסכום המחושב איננו נכון וכי מפעלי ים המלח נקטו בדרך שקיפחה את המדינה ועקפה את ההסכם וכעת אנו בתהליך בוררות שנמשך למעלה משנה. המייצגים של המדינה הם משרד עו"ד פרטי פישר בכר".

שושנה ביקש מחברי הוועדה לאשר את העברת שכרם של עורכי הדין וציין כי בסכום יש גם את השכר של יועץ כלכלי וכימאי. "אנחנו לא צופים שהמדינה תקבל בסוף את כל סכום התביעה, אבל אנו בהליך בוררות ואי העברת הכסף לעורכי הדין יכולה לפגוע בהליך".

 יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני, עיכב את קיום ההצבעה והעביר אותה למחר, בשל הסתייגותם של חברי האופוזיציה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות