אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיני עם היוצרים: ההסתדרות תייצג את היוצרים בטלוויזיה ובקולנוע צילום:אוראל כהן

עיני עם היוצרים: ההסתדרות תייצג את היוצרים בטלוויזיה ובקולנוע

יותר משליש מחברי האיגודים במקצועות השונים חתמו על טופס הצטרפות. ההסתדרות קראה לגופי השידור להיכנס להליך של הידברות ומו"מ להסדרת זכויותיהם, שכרם ותנאי העסקתם של חבריה החדשים בהסכמים קיבוציים

02.08.2011, 14:51 | שלי פריצקר

לראשונה: ההסתדרות הפכה לארגון היציג של כ-2,000 עובדים בתעשיית הטלוויזיה והקולנוע: במאים, תסריטאים, עורכים, צלמים, מקליטים, תאורנים ועוד. זאת לאחר שיותר משליש מחברי האיגודים במקצועות השונים חתמו על טופס הצטרפות להסתדרות.

ההסתדרות עידכנה את גופי השידור וההפקה על המהלך וקראה להם להיכנס להליך של הידברות ומו"מ להסדרת זכויותיהם, שכרם תנאי העסקתם של חבריה החדשים בהסכמים קיבוציים, לרבות קביעת תעריפי מינימום לעבודות יצירה. יצוין כי במצב הקיים היום אין תעריפים מסוג זה ולכן לא זוכות עבודות היצירה, בהן מושקעות שעות עבודה רבות, לתגמול הולם.

מכתב המודיע על המהלך שוגר, בין היתר, למנכ"ל "קשת", אבי ניר, מנכ"ל "רשת", אבי צבי, מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, מנכ"ל YES, רון אילון, מנכ"ל HOT, הרצל עוזר, יו"ר רשות השידור, אמיר גילת, יו"ר איגוד המפיקים, מוש דנון, יו"ר אולפני הרצליה, יואב פרץ, מנכ"ל אולפני "מימד" גבי ארד ומנכ"ל "נוגה תקשורת", אור רם.

במסגרת התאגדות הקימה ההסתדרות ועדי פעולה רלוונטיים ובראשם יעמדו היוצרים: רני בלייר, יו"ר ועד במאי הקולנוע והטלוויזיה; עמית ליאור יו"ר ועד הפעולה של התסריטאים; עמית רוזן, יו"ר ועד הפעולה של העובדים בקולנוע והטלוויזיה; גיא דגן, יו"ר ועד הפעולה של עורכי התמונה.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר כי "אנו מקווים כי גופי השידור והמפיקים ירימו את הכפפה וינהלו מו"מ כפי שכבר הוכחנו שניתן לעשות במקומות עבודה אחרים שעובדיהם התאגדו לאחרונה".

רני בלייר אמר כי "מדובר במהלך היסטורי לא פחות. בשנים האחרונות ניהלו שבעה איגודים. מטרת המהלך היא לייסד אחת ולתמיד נאותות הפקה ראויה שתאפשר לכל העוסקים בתחום – מגוף השידור, דרך המפיק, המשך בבמאי וגמור בשאר העובדים – להתפרנס בכבוד מפרי עמלם ויצירתם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות