אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: דיוויד סטרן מרוויח יותר מ-20 מיליון דולר בשנה צילום: אי פי

דיווח: דיוויד סטרן מרוויח יותר מ-20 מיליון דולר בשנה

על פי Yahoo! סטרן, קומישינר ה-NBA, מרוויח יותר מקומישינר ה-NHL וה-NFL ביחד. ה-NBA הפסידה יותר ממיליארד דולר בחמש השנים האחרונות

02.08.2011, 16:21 | אסף רותם

ליגת הכדורסל של צפון אמריקה (NBA) מסרבת לחשוף את משכורתו של דייויד סטרן, הקומישינר, וכנראה שיש לכך סיבה טובה.

סטרן, על פי אתר Yahoo!, מקבל סכום אדיר של בין 20 ל-23 מיליון דולר בשנה. "זוהי ההערכה של חלק מבעלי הקבוצות בליגה לגבי גובה השכר של סטרן", נכתב באתר.

המשמעות היא שסטרן, שהליגה שלו הפסידה יותר ממיליארד דולר בחמש השנים האחרונות, מקבל יותר מכל קומישינר אחר בארה"ב.

באד זליג, הקומישינר של ליגת ה-MLB, מקבל 18.35 מיליון דולר בשנה (לפי פרסומיים רשמיים); רוג'ר גודל מה-NFL  מקבל 10.9 מיליון דולר; וגארי באטמן מה-NHL מקבל כ-7.5 מיליון דולר בשנה.

בתוך כך, נפגשו לפנות בוקר (ג') נציגי ארגון השחקנים ב-NBA עם בעלי הקבוצות לפגישה פורמלית ראשונה מאז הוכרז סכסוך העבודה בליגת הכדורסל. בין הצדדים לא נרשמה התקדמות, ונכון לעכשיו עושה רושם שעונת 2011/12, שאמורה להיפתח ב-1 בנובמבר, לא תצא לדרך בזמן בעקבות השביתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
סתם בכיינים הבעלים האלה
בעלי הקבוצות הם לא ארגונים כלכליים, הם לא נסמכים על רווחים. קניית קבוצת ספורט ע"י מליארדר היא כמו קניית כרטיס כניסה למשחק NBA ע"י אדם פשוט - הוצאה גדולה אבל לא נוראית שמחזירה יותר כיף מאשר הבאסה שב"איבוד" הכסף. החבר'ה האלה (בעלי הקבוצות) בד"כ מחזיקים כמה קבוצות מתחומים שונים, כשרובן נכנסות לתחום ה"הוצאות" וה"בילוי" ולא הדבר שממנו מתעשרים. הם נהנים מהיוקרה של החזקה בקבוצה כזו, מהזוהר שבבעלות על "סטארים", מההייפ שזה נותן להם כשהם מופיעים יותר בעיתונות ובתקשורת, ובסופו של דבר מהאפקט שכל זה יוצר כשהוא מעלה של שוויים של הבעלים עצמם כ"אחמים". מצד שני, השחקנים (הלא מסכנים ברובם), קורעים את עצמם, מסכנים את גופם, ומביאים כשרונות יחודיים שעבורם הם מקבלים סכומים ראויים. הבעייה של הבעלים מתחילה ונגמרת באגו - למה הקבוצה ההיא יותר טובה ועדיין אני מפסיד? למה הקבוצה השנייה שלי פחות הפסדית מזו? אם אני אצליח להפסיד פחות בקבוצת ה-NBA שלי אז אוכל להביא עוד שני שחקנים לקבוצת ה-MLB...
יואל , נחמיה  |  08.08.11