אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה תשקיע 4.8 מיליון שקלים בשנה בהפקות מקומיות לקהילה האתיופית צילום: אוראל כהן

המדינה תשקיע 4.8 מיליון שקלים בשנה בהפקות מקומיות לקהילה האתיופית

הכספים יחולקו על ידי מועצת הכבלים והלוויין להפקות לפי קריטריונים של תוכן שנקבעו בחוק. כיום קיים רק ערוץ ישראלי אחד המיועד לקהילה האתיופית ורק בכבלים – IET

02.08.2011, 18:51 | שלי פריצקר

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של חברי הכנסת יריב לוין וציון פיניאן, המחייבת את המדינה להקצות כספים להשקעה בהפקות מקומיות בשפות האמהרית והטיגרינאית לטובת בני העדה האתיופית.

היקף ההשקעה יעמוד על 4.8 מיליון שקלים בשנה. הכספים יחולקו על ידי מועצת הכבלים והלוויין להפקות לפי קריטריונים של תוכן שנקבעו בחוק. כיום קיים רק ערוץ ישראלי אחד המיועד לקהילה האתיופית ורק בכבלים – IET.

ח"כ לוין התייחס בדיון לטענות באשר לכך שהכספים מיועדים רק לערוץ IET ולקריאה להשקיע את הכספים בערוץ פתוח שישדר לכולם. לדבריו, אם מישהו היה מוכן לתקצב ערוץ פתוח שישדר לכולם הוא היה תומך בכך. ח"כ לוין הסביר כי כרגע האופציה של שידור ערוץ בפלטפורמה החינמית עידן פלוס או שידור התכנים בערוץ 33 של רשות השידור הם לא על הפרק.

ח"כ שלמה מולה ציין כי רוב המשפחות בעדה הן מעוטות יכולת ולא תוכלנה לעמוד בתשלום עבור הערוץ "אני לא מוכן להסתכל למשפחות הללו בעיניים ולומר להן שאני הצבעתי בעד חוק שמחייב אותן להתחבר לכבלים כדי לקבל שידורים באמהרית וטיגרינאית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות