אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לידיעת צוקרברג: גוגל+ הוא האתר עם קצב הצמיחה המהיר אי פעם

לידיעת צוקרברג: גוגל+ הוא האתר עם קצב הצמיחה המהיר אי פעם

לפי קומסקור יותר מ-25 מיליון איש ביקרו ברשת החברתית בחודש שחלף מאז השקתה - הישג שלפייסבוק לקח שלוש שנים להגיע אליו. גוגל+ זוכה להצלחה מרשימה מחוץ לארה"ב: רק רבע מהמבקרים היו אמריקאים

03.08.2011, 14:09 | הראל עילם

גוגל+ הוא האתר עם קצב הצמיחה המהיר ביותר אי פעם - כך מדווחת חברת המחקר האמריקאית קומסקור. לפי החברה, מהשקת הרשת החברתית ב-28 ביוני ועד 24 ביולי ביקרו באתר למעלה מ-25 מיליון גולשים ייחודיים (יוניקים).

הרשת החברתית הגיעה לשיא הזה תוך זמן קצר להדהים: לשם השוואה, לפייסבוק לקח שלוש שנים להגיע ל-25 מיליון מבקרים ייחודיים בחודש, לטוויטר לקח שנתיים וחצי ולמייספייס - שנתיים. עם זאת, ההישג אינו מעיד בהכרח על הצלחתה של הרשת בעתיד, ונראה כי עוד מוקדם לקבוע האם היא אכן עשויה להחליף את פייסבוק בקרב קהל גולשים רחב.

מספר החשבונות בגוגל+ מוערך כיום ב-30 עד 40 מיליון. מנכ"ל גוגל, לארי פייג', הכריז שהרשת החברתית חצתה את קו ה-10 מיליון ב-15 ביולי. שבוע לאחר מכן דיווחה קומסקור כי נתון זה הכפיל את עצמו. בגוגל+ אין כיום אפשרות ליצור פרופילים לחברות ולעסקים, ואלה אף מוסרים מהשירות כשהם מתגלים.

קומסקור גם ביטלה את הטענות שלפיהן כבר נרשמה ירידה בהיקף השימוש, העניין ומשך הביקורים בגוגל+. לפי החברה, בשבוע האחרון נרשמה דווקא עלייה בזמני השהייה באתר: המשתמש הממוצע ביקר באתר 153 פעם, עלייה של 53% לעומת השבוע הראשון להשקתה. משתמש פייסבוק ממוצע מבקר באתר 263 פעם בשבוע.

רק רבע מכל המבקרים היו מארצות הברית, מה שהופך את גוגל+ לרשת חברתית הרבה יותר בינלאומית מכפי שהיו רשתות חברתיות אחרות עם השקתן. בשנותיה הראשונות של פייסבוק, למשל, למעלה מ-50% מהמבקרים בפייסבוק היו מארצות הברית.

15% ממבקרי גוגל+ הם מהודו, שם הרשת החברתית המובילה עד לאחרונה הייתה אורקוט, גם היא מבית גוגל. קנדה, גרמניה ובריטניה רשמו 4% כל אחת, ולאחר מכן 3% לברזיל, 2% לצרפת ו-2% לטיוואן. לאחרונה נהפכו האפליקציות של גוגל+ לאייפון ולמכשירי אנדרואיד לזמינות גם עבור ישראלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות