אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשפחה מתפצלת: רנדי צוקרברג עוזבת את פייסבוק למיזם חדש צילום: בלומברג

המשפחה מתפצלת: רנדי צוקרברג עוזבת את פייסבוק למיזם חדש

אחותו הגדולה של מארק צוקרברג, ששימשה כמנהלת השיווק של הרשת החברתית, תקים סטארט-אפ שיתמקד בהפיכת חברות ל"חברתיות" יותר

04.08.2011, 10:09 | יוסי גורביץ
רנדי צוקרברג, אחותו הגדולה של מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג, הודיעה אמש (ד') על התפטרותה מהרשת החברתית ועל פתיחת חברה משלה. צוקרברג דיווחה על ההתפתחות באמצעות חשבון הטוויטר שלה, ומכתב ההתפטרות שלה פורסם מאוחר יותר ב-All Things D.

צוקרברג, ילידת 1982, עבדה במגוון תפקידים בפייסבוק במשך שש השנים האחרונות. במכתב ההתפטרות שלה כתבה שהיא "השקיעה את לבה ונשמתה ביזמות ובדחיפת תעשיית התקשורת קדימה על ידי יצירת תפיסות חדשות סביב צפייה בשידור חי, באופן חברתי, תפיסות שאומצו לאחר מכן על ידי כלל התקשורת".

היא הוסיפה עוד כי "יש עוד הרבה מה לעשות ודרכים רבות אחרות שבהן אוכל להביא לשינוי". צוקרברג הודתה לסמנכ"לית התפעולית שריל סנדברג ולסמנכ"ל התקשורת אליוט שרייג על ששימשו כמורים שלה, ועל "ההדרכה והתמיכה, שמעצימות אותי ללכת בעקבות חלומותי ולהוכיח שאתה לא צריך להיות מהנדס כדי להיות האקר".

החברה של צוקרברג, ששמה יהיה ככל הנראה RtoZ Media, משחק מילים על שמה, צפויה לעסוק בסיוע לחברות להפוך את עצמן ל"חברתיות" יותר. העובדה שהיא לא תהיה עוד עובדת של פייסבוק צפויה למנוע ניגודי אינטרסים – אם כי All Things D. מציין בעוקצנות שלא סביר שהיא תקבל את גוגל+ כלקוח שלה.

צוקרברג, שהפכה לאחרונה למועמדת לפרס האמי בקטגוריית השידורים החיים בשל עבודתה על פייסבוק לייב - ערוץ שידורים חיים בפייסבוק - יצאה לפני כשלושה חודשים לחופשת לידה. פייסבוק אישרה בתגובה שצוקרברג עוזבת על מנת להקים חברה משלה, והוסיפה: "כולנו אסירי תודה לה על שירותה החשוב". תגובת מארק צוקרברג, האח הצעיר, לא התקבלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות