אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלדמן בערעור: קצב לא אמר אמת על היחסים צילום: פלאש 90

פלדמן בערעור: קצב לא אמר אמת על היחסים

סנגורו של הנשיא לשעבר קרא לבית המשפט העליון לבחון האפשרות שקצב משקר, וניהל יחסים בהסכמה עם א' ממשרד התיירות. הוא גם תקף את המתלוננת: "על מצחה מוטבע חותם השקר". השופט ג'ובראן: למה קצב עצמו לא מדבר על מין

07.08.2011, 14:18 | אביעד גליקמן, ynet

אונס או יחסים בהסכמה? הנשיא לשעבר הכחיש, השופטים הטילו ספק, אולם פרקליטיו של משה קצב דבקים בטענה כי ייתכן שניהל רומן. בדיון הראשון היום (א') בערעור על הרשעתו באונס ועל העונש הוטל עליו - 7 שנות מאסר בפועל, קראו סנגוריו של קצב לבית המשפט העליון לבחון גם את האפשרות ששיקר: "יש גרסה אחרת של היחסים, והוא לא אומר את האמת".

עו"ד אביגדור פלדמן, המייצג את הנשיא לשעבר, ביקש מבית המשפט לבחון שנית את העדויות המתארות את האונס של א' ממשרד התיירות. "הסיפור עצמו מכיל פרטים שלא מתקבלים על הדעת", טען. "האם באמת שר מוכר וידוע יזמין את העובדת שלו ללובי בבית המלון כדי לעבוד שם, והיא תקבל את זה? בית המלון נמצא 10-15 דקות מלשכת שר התיירות".

"איפה ההיגיון?", הוסיף פלדמן. "אם אתה רוצה להמשיך לעבוד, אתה תזמין את הפקידה שלך ללובי או תלך ללשכה שלך ולא תהיה חשוף לכל עין מתבוננת? התמיהה היא כפולה - איך האמינה המתלוננת לסיפור כזה, שהולך ומסתבך, והאם זה התירוץ שנתן המערער להביא אותה לבית המלון".

משה קצב בביהמ"ש העליון, צילום: פלאש 90 משה קצב בביהמ"ש העליון | צילום: פלאש 90 משה קצב בביהמ"ש העליון, צילום: פלאש 90

הסנגור המשיך והטיל ספק במניעים שגרמו לא' לעלות לחדרו של קצב. לאחר מכן בחן את עדותה לגבי המתרחש בחדר עצמו: "היא אומרת לכל אורך חקירותיה: 'הוא פתח לי את הדלת כשחולצתו מעל למכנסיו', כדי להדגיש שמדובר בהופעה לא פורמאלית. מתי היא אומרת שהיה ללא מכנסיים? בעימות. נניח שהגרסה הזו היא הנכונה, הוא פתח לה את הדלת ללא מכנסיים. מה היא עושה? נכנסת לחדר? היא פותחת את הדלת רואה גבר שאנס אותה יושב בתחתונים על המיטה בחדר, ומתיישבת על המיטה?".

"גם אם שיקר, יש לו אליבי"

לטענת עו"ד פלדמן, בעוד עדותה של א' מדברת על אונס, הראיות הנסיבתיות מדברות על הסכמה. "הפרטים של האירוע עצמו מעורפלים. איך היא הגיעה ממצב ישיבה למצב שכיבה, מה הכוח שהוא הפעיל עליה, אם הפעיל? האירוע הזה הוא אירוע שנקטע, כמו שנקטע כל הזמן האירוע בבית הטקסטיל. גם שם היא אומרת ישבנו על כיסא ואז מצאתי את עצמי על הרצפה".

השופט סלים ג'ובראן ציין בתגובה כי "אי אפשר לצפות ממתלוננות באירוע כזה לרשום כל פרט. היא כל הזמן טענה 'העפתי אותו ולא רציתי'. השופטת עדנה ארבל הוסיפה: "בית המשפט קיבל שאלה היו יחסי מרות ועם זה צריך להתמודד. היא הדחיקה את זה, לא רצתה להתלונן. זו התזה".

"אני מציג תזה אחרת של יחסים בהסכמה", התעקש עו"ד פלדמן, "היא צריכה להיות אמינה לכל אורך הדרך. צריך שחותם האמת יהיה על מצחה לכל אורך הדרך ועל המצח שלה מוטבע חותם השקר". השופט ג'ובראן המשיך ותהה מדוע קצב לא מסר גרסה של יחסים בהסכמה. "למה הוא לא העלה את זה? אפשר להעלות השערות", ענה פלדמן, "גם אם הנאשם אינו אומר אמת, יש לו אליבי".

פלדמן התייחס בדבריו לעובדה שקצב חזר בו מהסדר הטיעון וטען: "האם זו לא התנהגות שמצביעה על חפותו? בית המשפט הפך את הקערה על פיה ואמר שזה הימור שהוא לקח ונכשל, כחלק מתיאור של אדם שהוא מניפולטור שמפעיל מערכת שלמה לטובתו. בית משפט צריך לבוא לנאשם כלוח נקי. הנאשם היה בחזקת אשם במשפט ולא בחזקת חף מפשע. כל ראיה שיכלה לפעול לטובתו פעלה נגדו".

הסנגור המשיך לדון ב"קנוניות" שייחסה התביעה לקצב, בין היתר, לאחר שניסה להציג כראייה את העובדה שא' הגיעה לאזכרה של אביו. בשלב זה התפרץ קצב עצמו ופנה לשופטים: "אני מבקש להדגיש שהיא לא באה לביתי אחרי האירוע בפארק הלאומי ברמת גן, ולכן אי אפשר להאשים אותי שרציתי להוליך שולל את בית המשפט".  

"גרסה אלטרנטיבית - לא חובה מפי הנאשם"

מוקדם יותר בדיון, ציין עו"ד פלדמן כי "ישנן מספר אפשרויות: ישנה אפשרות שלא היה בין קצב לא' כל מערכת יחסים, ישנה אפשרות כי היה ביניהם קשר אינטימי שלא הביא בהכרח ליחסי מין, ויש אפשרות של קשר אינטימי עם קיום יחסי מין", הוסיף בהתכוונו לרומן אפשרי. השופט סלים ג'ובראן העיר בתגובה: "כדי שבית המשפט ידון באפשרויות אלו, האם לא כדאי שהמערער בעצמו יטען זאת?".

"א' נחקרה על הנושא הזה פעמים רבות", ענה לו פלדמן, "וחברתי (התובעת רונית עמיאל - א"ג) בתשובה הוגנת איננה מקבלת את אמירתו הפסקנית של בית המשפט לפיה אין עליו להיזקק לשום תסריט אלטרנטיבי משום שהוא לא בא מפיו של המערער. ואומרת חברתי 'לא, למרות האמירה הפסקנית בית המשפט התייחס לאפשרויות האלטרנטיביות'. הגרסה האלטרנטיבית לא חייבת לבוא מפיו של הנאשם".

הדיון בערעורו של קצב יתקיים גם ביום רביעי וחמישי עם אופציה ליומיים נוספים - ואחר כך ייקבע סופית אם קצב ייכנס לכלא. "עדיין יש לי אמונה בבית המשפט העליון שיקבל את הטענות שלי", הוא אמר למקורביו בימים האחרונים, שגם אותם בילה בביתו - אחרי שבקשתו לעיכוב ביצוע העונש התקבלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות