אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופטת אלשיך מסרבת לתת לקופמן הקפאה: "תשמש מקלט מפני חקירות מס" צילום: אפי שריר

השופטת אלשיך מסרבת לתת לקופמן הקפאה: "תשמש מקלט מפני חקירות מס"

פרשן הספורט טוען כי נעקץ ע"י נוכל מדופלם. מציע הסדר נושים שבמסגרתו ישולמו 40% מחובותיו וכן לעכב את הליכי פשיטת הרגל נגדו

08.08.2011, 15:18 | מארק שון

שופטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב ורדה אלשיך דחתה את בקשתו של פרשן הספורט רון קופמן להעניק צו להקפאת הליכים לחברה שבבעלותו, קופ-מדיה. אלשיך הבהירה כי הצעד המשפטי שעשה קופמן במקביל, פניה להסדר נושים אישי, הוא הצעד הנכון מבחינה משפטית.

"אף אם היה ניתן צו להקפאת הליכים, ספק גדול אם היה בו בכדי למנוע את ה'נזק' עליו מלין מר קופמן - זימונו לחקירה אצל רשויות המס בחשד לעבירות על דיני המס", כותבת השופטת בהחלטה, "ספק גדול אם יש מקום לאפשר להקפאת הליכים לשמש כמקלט מפני חקירות כאלו".

אלשיך קבעה כי מכיון שקופמן פנה להסדר נושים אישי הרי שצו הקפאת הליכים היה מוליד הליך דו-ראשי מיותר. את קופמן מייצג עורך הדין גיא אבידן.

תרגיל עוקץ?

תרגיל עוקץ לכאורה של איש העסקים ניב בורסוק הכניס את פרשן הספורט רון קופמן לסחרור כלכלי ולחובות של 1.5 מיליון שקל, זו לפחות טענתו של הפרשן. קופמן הגיש אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב שתי בקשות במקביל: האחת בשם החברה שבבעלותו, קופ־-מדיה, ובמסגרתה הוא מבקש הקפאת הליכים למשך 60 יום ומציע הסדר נושים שבמסגרתו ישולמו 40% מחובותיו.

הבקשה הנוספת היא אישית, לעכב את כל הליכי פשיטת הרגל נגדו. מהפנייה מתברר כי קופמן זומן לחקירות במשרדי מע"מ ומס הכנסה בגין אי-העברת כספים לרשויות, זאת נוכח עיקולים שהוטלו עליו. בנוסף, ההוצאה לפועל ביקרה בביתו כ-11 פעמים במהלך החודשיים האחרונים, נכתב בבקשה.

אחד מנושיו העיקריים הוא בנק דיסקונט, שכבר הגיש בקשה להכריז עליו פושט רגל. הרקע לסחרור הוא כאמור תרגיל העוקץ, לטענתו. קופמן הכיר ב-2009 את בורסוק, וההסתבכות הכלכלית שלו נבעה מחברות זו. "אדם שהתגלה בדיעבד כנוכל מדופלם, שדבר נוכלותו נודע ברבים בשעה שעקץ ידוענים רבים, לרבות קופמן, ולאחר מכן ברח לחו"ל", נכתב בבקשה. קופמן הפקיד בידי בורסוק כ-440 אלף שקל בכמה תשלומים לצורך עסקאות נדל"ן. התשלום האחרון היה במרץ 2010, ואחריו בורסוק טס לחו"ל והותיר את קופמן בלי כל החזר. לבנק הפועלים חייב קופמן 332 אלף שקל, ואילו לבנק לאומי חובותיו נאמדים בסכום של כ־300 אלף שקל.

מעורך דינו של קופמן נמסר בתגובה: "אנו לומדים את ההחלטה, אולם כבר עתה ניתן לראות כי קיימת טעות עובדתית בהחלטה והיא שקופמן איננו "מאוים" על ידי רשויות המס בחקירות, איננו מואשם בעבירות מס וכלל לא טען זאת בבקשה. נטען בבקשה כי העיקולים יצרו חובות לרשויות המס והמחלוקת מול הרשויות היא כספית בלבד, ואין כל 'חשד לעבירת מס', כפי שצוין בטעות בהחלטה. אנו מקווים שתוך זמן קצר תתקבל החלטה בבקשה האישית של קופמן שמקדמת את פרעון החובות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
רק לברבר בטלויזיה הוא יודע
פרשן הספורט ואלוף הדמגוגיה וביקורת ההרסנית מטיף לכולם אבל את עסקיו הוא בקושי יודע לנהל. האיש ששולח מידי ערב מלל ואש הרסניים לכל עבר הגיע לשפל המדרגה וכעת הוא עומד להיות פושט רגל. הגאון הגדול - אולי כדאי שתתחיל לרסן את הלשון ההרסנית ותתחיל לדאוג לכך שעוד מעט לא יהיה לך איפה לישון. עשה קרירה מברבורים בלי טעם. רק בישראל!
קובי  |  10.08.11
15.
בואו נראה עכשיו מי הם חסידיו של קופמן
במישור האישי חבל על נפילתו של האיש. בצד התקשורתי קופמן דאג לטפח לעצמו תדמית של בריון גס רוח ויהיר. כעת הוא משלם את המחיר בלי קשר אם נפל קורבן להונאה או שהוא מתחמק להחזיר חובות. בכך הוא מצטרף לדיר החזירים כמו בן דב,לבייב,וייסמן,דנקנר ואריסון. נקווה שהקוף יתפתח לבן אדם ויסגל לעצמו צניעות יושר ואהבת אדם.
צרלי  |  09.08.11
לכל התגובות