אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מיליון גמלאים דורשים צדק חברתי" צילום: אוראל כהן

"מיליון גמלאים דורשים צדק חברתי"

מאות אזרחים ותיקים התייצבו לצד דיירי האוהלים ויצאו להפגין מול קריית הממשלה בתל אביב. "מדיניות הממשלה תגזול פרנסת ילדינו", קראו

08.08.2011, 11:04 | רועי מנדל וסתיו ספיבק, ynet

מחאה לא לצעירים בלבד: מאות קשישים התכנסו הבוקר (ב') מול קריית הממשלה בתל אביב למפגן תמיכה בפעילי מחאת האוהלים. הגמלאים, שחלקם כבר יצאו לרחובות בהפגנות הענק במוצאי שבת, מפגינים תחת הכותרת "גם קשישים דורשים צדק חברתי". גם בני הדור הצעיר של המחאה הצטרפו להפגנה.

המפגינים נושאים שלטים הקוראים לשפר את תנאי המחיה: "אל תשליכני לעת זקנה" ו-"אל תגעו בפנסיה של סבא". הם צועקים גם: "די ללחם היבש - יש את ביבי לגרש" ו-"איזו מדינה של מושחתים".

"אנשים מבוגרים צורכים יותר תרופות, וצורכים יותר מוצרי בסיס. כמעט שליש מהגמלאים הם מתחת לקו העוני", ציין אחד הדוברים בהפגנה. "בשנים האחרונות הכל הפך פרטי, הרפואה, החינוך. יש 15 משפחות שמתעשרות על הגב שלנו, והמצב הזה לא יכול להימשך. אנחנו הפכנו להיות המדינה הקפיטליסטית האחרונה. מיליון גמלאים לא יעברו על כך לסדר היום".

הפגנת הגמלאים, צילום: אוראל כהן הפגנת הגמלאים | צילום: אוראל כהן הפגנת הגמלאים, צילום: אוראל כהן

"הגמלאים הם גם נגד ההפרטה", הוסיפו הנואמים, "ההפרטה זרקה עובדים בגיל 40-45 לרחובות ולא רק בגיל 67. המדיניות של הממשלה תגזול מילדינו ונכדנו את הפרנסה - עלינו להתנגד לכל ההפרטות במדינה".

"גם אנחנו יורדים עד הרצפה", הדגישה מפגינה, "עבדנו 30 שנה ואנחנו לא יכולים לעזור לילדינו. איפה הצדק כאן? איפה הממשלה, איפה כולם? החתן שלי שעובד כל היום לא גומר את החודש, המקרר שלו ריק. כולנו אותו דבר. כל הסבים פגעו בפנסיה שלהם. אבל איך נוכל לעזור לילדים? ניקח ממקרר שלנו וניתן להם? אנחנו אוכלים במינימום כדי שיהיה לנכד מה לאכול".

"ביבי בא, לקח הכל ואמר תלכו לבורסה", ציין מאיר שהגיע למחות על הפגיעה בקופות הגמל, "כל המדיניות שלו הייתה 'תהיו כמו אירלנד וארה"ב'. אנחנו רואים מה קורה שם - כל המעמד הבינוני הולך ונשחק. אני דואג לנכדים ולכל צעירי המדינה. אני חרד להם".

קרוואן ליד האוהלים

במהלך הלילה יזמו הפעילים במאהל רוטשילד בעיר מחאה יוצאת דופן אחרת: פעילים מהתאחדות הסטודנטים הארצית הציבו לראשונה קרוואן בשדרת המחאה. בתוך כמה שעות כבר הודבק עליו צו פינוי עם התראה של 48 שעות, אבל עוד הבוקר הוא נגרר מהמקום על-ידי עיריית תל-אביב.

יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, ציין כי הצבת הקרוואן נועדה להביע מחאה לנוכח הודעת נתניהו אתמול על הקמת הצוות לבדיקת דרישות מובילי המחאה, שיופרד מוועדת השרים שתדון במסקנותיו - ותמנה לא פחות מ-18 שרים.

במוצאי שבת התאספו סמוך לקריית הממשלה לפחות 250 אלף בני אדם, שנכחו בעצרת המחאה המרכזית. אחרי חצות, בעוד רבבות המפגינים מתפזרים, החלו מאות צעירים לחסום את צומת הרחובות קפלן ואבן גבירול, ולבסוך פוזרו בכוח על-ידי המשטרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
אם תהיה תחבורה ציבורית בשבת-נוכל למכור את הרכב ונשתמש בכסף המתפנה להעלאת רמת החיים שלנו
אנחנו ורבים אחרים מחזיקים רכב רק כדי לא להיות כלואים בבית בסופי שבוע. אם תהיה תחבורה ציבורית בסופי שבוע ובחגים כמו בכל מדינות העולם נוכל סוף סוף למכור את הרכב וכספים רבים יתפנו להעלאת רמת החיים שלנו זה גם לא יעלה לממשלה כסף!
אזרח , גבעתיים  |  08.08.11
5.
נזרקתי מהעבודה בגיל 48 ... היום אני בן 59 ... מחכה לגיל 67 לקבל 2,400 שקל מביטוח לאומי
עבדתי כל חיי מהבוקר עד הלילה ... 11 השנים האחרונות אני מובטל ... אפילו תשובה אני לא מקבל מפניותי למעסקים בחיפוש עבודה ... מתברר, שלמעט שמירה בבתי ספר ובקניונים בשכר רעב ... אין עבודה לזקנים כמוני ... אני עכשיו אמתין 8 שנים נוספות לקבלת קיצבת זקנה מצחיקה מהביטוח הלאומי
גימלאי בחובות  |  08.08.11
לכל התגובות