אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שבאפט לעג, גרוס משבח: "S&P הוכיחו שיש להם עמוד שדרה" צילום: בלומברג

אחרי שבאפט לעג, גרוס משבח: "S&P הוכיחו שיש להם עמוד שדרה"

ביל גרוס, מנהל קרן האג"ח הגדולה בעולם. אמר כי הסוכנות "סוף סוף פעלה כמו שצריך". באפט אמר בסופ"ש כי צריך לתת לארה"ב דירוג AAAA

08.08.2011, 12:19 | בלומברג

ביל גרוס, מנהל קרן האג"ח הגדולה בעולם פימקו טוטאל ריטרן, אמר ש-S&P הראו את "עמוד השדרה" שלהם בהורדת דירוג החוב של ארה"ב, בניגוד לוורן באפט ולביל מילר מלג מייסון, שאמרו שחברת הדירוג טעתה.

"אני חושב ש-S&P הראו את עמוד השדרה שלהם. סוף סוף הם פעלו כמו שצריך", אמר גרוס בראיון לבלומברג אתמול. לארה"ב יש "בעיות עצומות", הוא אמר, בהתייחסו לחוב של המדינה.

בשבת, S&P הורידו את דירוג האשראי של ארה"ב בדרגה אחת ל-AA+, עם תחזית "שלילית", כיוון שהוודאות שהקונגרס ישים קץ לקיצוצי המיסים מעידן בוש או יטפל בקצבאות ירדה. "ארה"ב זכאית לדירוג AAAA", אמר באפט בראיון. מילר אמר ש-S&P פעלו באופן "מפחיד, שגוי ומסוכן" כשהורידו את הדירוג אחרי מכירת החיסול בשוק המניות בשבוע שעבר.

הנתונים הכלכליים החלשים מעוררים חששות בנוגע להתאוששות בארה"ב. נוריאל רוביני אמר אתמול בראיון שייתכן שארה"ב בדרך למיתון כפול.

בלקרוק, המנהלים נכסים בשווי 3.6 טריליון דולר, הודיעו שהפדרל ריזרב "ירצה להמשיך לתמוך בהתאוששות בכל אופן שיוכל לאור הצמיחה הריאלית האנמית" עד כה השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות