אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השוויצרים נגד בלאטר: "פיפ"א פוגעת בדימוי של ציריך" צילום: אי אף פי

השוויצרים נגד בלאטר: "פיפ"א פוגעת בדימוי של ציריך"

פוליטיקאים שוויצרים למועצת העיר של ציריך: "הארגון אמנם ללא כוונות רווח, אך הוא מרוויח מיליארדים ונהנה מהקלות מס משמעותיות"

08.08.2011, 14:11 | סוכנויות הידיעות

נשיא פיפ"א, ספ בלאטר, נמצא כבר תחת אש מיו"ר איגוד המועדונים האירופי (ECA) קרל היינץ רומניגה, שאמר בשבוע שעבר כי "הנשיא של פיפ"א חייב להיות אדם הוגן, רציני ודמוקרטי... האם הוא עומד בכל הקריטריונים הללו? אני לא בטוח בכך". אולם, כעת מתברר כי הארגון אינו רצוי עוד במדינה המאמצת שלו, שוויץ, כך על פי הדיווח בעיתון Tages Anzeiger.

ג'קלין בדראן ובלתזאר גלטאלי, פוליטיקאים מקומיים מהמפלגות הסוציאליסטית והירוקה, הגישו עתירה למועצת העיר של ציריך שבה תקפו את הארגון: "פיפ"א תחת כהונתו של בלאטר אינו מוסד שזכאי לקבל טיפול מועדף מצד העיר הזו", אמר גלטאלי, ואילו בדראן הוסיפה: "פיפ"א פוגעת בדימוי של ציריך".

במרכז הדיון עומד מלון בסוננברג המוזנח, שפיפ"א שכרה לפני 60 שנה. מאז הארגון עבר למתחם גדול יותר, אך ממשיך לשכור את המלון בשיעור ריבית נמוך. על פי הדיווח בעיתון, לאורך תקופת החוזה, העיר סופגת הפסד של 37 מיליון דולר (22 מיליון ליש"ט) בהכנסות.

כמו כן, מוסיף גלטאלי, מסעדת המלון הייתה אמורה להיות "במחירים נגישים" כחלק מהחוזה. אולם פרוסה דקה של עגל עולה 77 דולר ואפילו עסקה של נקניקיה בלחמנייה נתפסה כפשרה לא משתלמת.

"זה לא מקובל שהעיר תסבסד את פיפ"א", טוענת בדראן. "הארגון הוא אמנם ללא כוונות רווח, אך הוא בכל זאת מרוויח מיליארדים ונהנה מהקלות מס משמעותיות".

העיתון מדווח כי פיפ"א שילמה מסים בגובה 2.1 מיליון דולר על הון בשווי 1.2 מיליארד דולר. לא מוטלים מסים על רווחי הארגון, ועל פי הרשויות במידה שהיה מדובר בעסק, המס המשולם היה עומד בשנה שעברה על 71 מיליון דולר.

"מרגיז שאנחנו צריכים לנסות לחסוך כסף על ידי קיצוץ תקציב המזון בבתי אבות, ובמקביל מסבסדים את פיפ"א", אומרת בדראן, ואילו גלטאלי אמר את המילה האחרונה, כשהשתמש במילותיו של בלאטר: "אנחנו זורקים כסף על פיפ"א, שהיא קונצרן עולמי הלוקה במחסור בשקיפות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות