אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא ארה"ב: S&P מותירה את דירוג החוב של ישראל על כנו צילום: שאול גולן

לא ארה"ב: S&P מותירה את דירוג החוב של ישראל על כנו

הדירוג נותר ברמה של A, עם תחזית דירוג יציבה. כצפוי, הסוכנות הורידה את דירוג החוב של ישראל המגובה בבטוחות של ארה"ב לרמה של +AA בשל הורדת הדירוג של ארה"ב לרמה זו

08.08.2011, 15:17 | מישל אודי

סוכנות הדירוג S&P, שהורידה בשבת את דירוג החוב של ארה"ב, החליטה היום (ב') להותיר את דירוג החוב של ישראל ברמה של A, זאת עם תחזית דירוג יציבה.

למרות זאת, את אגרות החוב המגובות בתמיכה של ארה"ב הוחלט להוריד לדירוג של +AA, בהתאם להורדת הדירוג של ארה"ב. מדובר באיגרות חוב שהונפקו בשנת 2003 בהיקף של כ-6 מיליארד דולר, שלהן העניקה ארה"ב ערבות. אותן אג"ח זוכות כיום לדירוג של AAA. באפשרות ממשלת ישראל להנפיק עוד 3.8 מיליארד דולר של אג"ח בערבות ממשלת ארה"ב, אך לאחר שדירוגה של ארה"ב ירד, אם ישראל תבחר להנפיק אותן יהיה דירוגן כדירוג החדש של ארה"ב - רמה של +AA.

במהלך חודש נובמבר 2007 העלתה סוכנות הדירוג את דירוג האשראי של ישראל לרמה של A. בינואר 2009 החליטה הסוכנות לאשרר את דירוג האשראי של ישראל ברמה A ואת תחזית הדירוג ברמה "יציב". זאת לאחר שלפני כחודשיים הודיעה החברה על הורדת תחזית דירוג האשראי של ישראל במט"ח לטווח ארוך מ "חיובי" ל "יציב". בסוף השנה שעברה העלתה S&P, לראשונה מזה 12 שנים, את דירוג האשראי של ישראל.

במהלך חודש אפריל אישררה סוכנות הדירוג מודי'ס את דירוג האשראי של ישראל, אם כי הדבר היה טרם האזהרה שהעניקה מודי'ס כמו S&P לפיה דירוג האשראי של ארה"ב עלול לרדת והוא בתהליך של בחינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות