אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
S&P הורידה את דירוג האג"ח של פאני ופרדי ומוסדות בערבות ממשלת ארה"ב צילום: בלומברג

S&P הורידה את דירוג האג"ח של פאני ופרדי ומוסדות בערבות ממשלת ארה"ב

פאני מיי ופרדי מאק אחראיות על מחצית מהמשכנתאות הניתנות בארה"ב. משמעות הורדת הדירוג: עלייה בריבית המשכנתאות

08.08.2011, 18:21 | סוכנויות הידיעות

אחרי הורדת דירוג האשראי הדרמטית לארה"ב החליטה סוכנות הדירוג S&P להוריד את דירוג האשראי של האג"ח בערבות ממשלת ארה"ב - צעד טכני במהותו.

הורדת הדירוג המשמעותית ביותר היא לשתי סוכנויות המשכנתאות שבבעלות ממשלת ארה"ב: פאני מיי ופרדי מאק. בנוסף הורידה S&P את דירוג האשראי של 32 בנקים ומוסדות המענקים אשראי. כל הורדות הדירוג היו בהתאם להורדת הדירוג של ארה"ב ביום שבת האחרון, כלומר מ-AAA ל-+AA.  

סוכנות הדירוג ציינה כי כל הגופים שהדירוג שלהם ירד חשופים לתנודתיות כלכלית ולהורדת דירוג נוספת לארה"ב. עוד הוסיפו כי יכולתם של המוסדות לשלם את האשראי שנטלו נגזרת ישירות מיכולת הפירעון של הממשל האמריקאי.

הורדת הדירוג לפאני מיי ופרדי מאק נובעת ישירות מהישענות האשראי שלהם על ממשלת ארה"ב. שתי סוכנויות האשראי מבטחות חצי מכל המשכנתאות הניתנות בארה"ב, או כ-31 מיליון הלוואות לבתים ששוות יותר מ-5 טריליון דולר. המשמעות של הורדת הדירוג לשתי ענקיות המשכנתאות היא החמרה בתנאי האשראי שהן מעניקות למשקי הבית בארה"ב או בעצם העלאת שיעורי הריבית על המשכנתאות, דווקא בתקופה כה קשה בכלכלה האמריקאית.

ביום שבת האחרון הודיעה S&P כי היא מורידה את דירוג האשראי של ארה"ב בפעם הראשונה בהיסטוריה מאחר והיא לא בטוחה כי המנהיגים הפוליטיים בארה"ב מעוניינים לנקוט בצעדים הדרושים כדי להימנע ממשבר חובות פיסקאלי בטווח הארוך.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות