אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: האם ענבל אור קשובה למהפכה החברתית? צילום: עמית שעל

דיבידנדים: האם ענבל אור קשובה למהפכה החברתית?

היזמית הודיעה שתקים פרויקט של דיור בר השגה ברמת גן, אך מתברר שהתוכנית המקורית הייתה להקים במקום בניין למשפחות חרדיות

09.08.2011, 09:04 | רון גרנות

דיור בר השגה? תלוי את מי שואלים

האם ענבל אור אכן קשובה למחאה החברתית ולדרישה לדיור בר השגה, כפי שהציגה את עצמה בפרויקט חדש שהיא מקימה ברמת גן? תלוי את מי שואלים.

על פי הצהרותיה של היזמית שפורסמו השבוע, אור מתכננת להקים בניין של תשע קומות עם דירות קטנות בנות 45–50 מ"ר ברחוב גולומב ברמת גן, שיימכרו תמורת 750 אלף שקל עד מיליון שקל בלבד. עתה מתברר כי מאחורי המהלך עומדת העובדה שהתוכנית המקורית לבניין לא צלחה. תוכנית הבניין שונתה לאחר שקבוצת רכישה שארגנה אור במקום התפרקה. במקור תכננה אור לבנות פרויקט של שש קומות בלבד למשפחות חרדיות, שיכלול דירות בנות 3–4 חדרים.

לטענת גורמים שהיו מעורבים בקבוצה, כמה מהרוכשים גילו כי בשל מיקום הבניין ברמת גן יתקשו ילדיהם להיקלט במוסדות חינוך תורני בבני ברק, ולכן החליטו לבטל את העסקאות. אור הכחישה את הדברים, אך אמרה אתמול שהשינוי בתוכנית התקבל על ידה בעקבות המחאה החברתית להפוך את התוכנית לפרויקט לדיור בר־השגה, וכי היא הבטיחה להחזיר לחרדים את כספם ואף להקצות להם כמה דירות מהפרויקט המדובר להשקעה.

מי תורם למחאה החברתית?

נוחי דנקנר, צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר | צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר, צילום: אוראל כהן

אנשי עסקים מובילים נרתמו אף הם למחאה החברתית ברוטשילד. כך לדוגמה נוחי דנקנר, שבאמצעות אי.די.בי תומך בעמותת "איילים בנגב", שהפגינה נוכחות לא מבוטלת במאהלי המחאה. חלק גדול מהתקציב השנתי של העמותה, בסך חצי מיליון שקל, שימש את חבריה במימון ההתחלתי של המחאה עד לפרישתם בזעם בשבוע שעבר בעקבות טענתם כי המחאה לא עוסקת בפריפריה.

חיזוק מימוני מגיע גם מכיון קבוצת איסתא, שבה התאחדות הסטודנטים מחזיקה בכ־35% מהמניות. בשבוע הבא צפויה ישיבת דירקטוריון של איסתא שבה, כפי הנראה, יועלה לסדר היום נושא חלוקת הדיבידנדים - סכום שיוכל לסייע להתאחדות השותפה למאבק בשבועות האחרונים. יו"ר דירקטוריון איסתא בועז טופורובסקי סירב להגיב על הדברים.

 

אבי שמחון משלים הכנסה כמורה פרטי

אבי שמחון, היועץ הכלכלי של שר האוצר והחל מאתמול גם חבר ועדת טרכטנברג הטרייה, מצא לעצמו חלטורה מעניינת: שיעורים פרטיים במינהל עסקים לבנו של המיליארדר הקנדי נאדר גרמזיאן. למרות גל המחאות בישראל שמחון נסע השבוע לחופשה פרטית בחו"ל אך מצא משם זמן לאשר את דבר העברת השיעורים. "נאלצתי לוותר כשהתחלתי לכהן כיו"ר הוועדה המייעצת של השר". ולגבי השאלה האם הוציא חשבונית על כך מסר שמחון בתגובה: "הפכתי לעוסק מורשה רק כשהתחלתי בתפקידי באוצר וכמובן שהוצאתי חשבונית מאז. כשאחזור מהחופשה אראה את פנקס החשבוניות שלי".

אבי שמחון, צילום: גיא אסיאג   אבי שמחון | צילום: גיא אסיאג אבי שמחון, צילום: גיא אסיאג

זילכה זז הצידה

יגאל זילכה, בעל השליטה בקבוצת קווינקו הפועלת בתחום תיירות ההימורים, החליט למנות את רו"ח חיים אסיאג ליו"ר דירקטוריון החברה. זילכה, שכיהן עד כה כיו"ר, ימשיך לכהן כדירקטור. הסיבה לפינוי הכיסא: רצונו של זילכה להקדיש את מרב זמנו להובלת פיתוח פעילותה של החברה בדרום־מזרח אסיה, לשם נכנסה בשנה האחרונה.

קופמן מסורב

בית המשפט לא נחלץ לעזרתו של פרשן הספורט רון קופמן: יום אחרי שהגיש שתי בקשות לבית המשפט המחוזי בתל אביב, סירבה השופטת ורדה אלשיך להעניק לחברה בבעלותו, קופ־מדיה, צו הקפאת הליכים. אלשיך הבהירה כי הפנייה להסדר נושים אישי הוא הצעד הנכון מבחינה משפטית. "ספק גדול אם צו הקפאה היה מונע את ה'נזק' שעליו מלין מר קופמן — זימונו לחקירה אצל רשויות המס בחשד לעבירות על דיני המס", כתבה השופטת בהחלטה. קופמן טוען כי תרגיל עוקץ של איש העסקים ניב בורסוק הכניס אותו לסחרור פיננסי ולחובות של 1.5 מיליון שקל. מעורך דינו של קופמן, גיא אבידן, נמסר בתגובה: "ניתן לראות כי קיימת טעות בהחלטה. קופמן איננו 'מאוים' על ידי רשויות המס בחקירות ואיננו מואשם בעבירות מס. העיקולים עליו יצרו חובות לרשויות המס, ואין כל 'חשד לעבירת מס' כפי שצוין בטעות בהחלטה".

רון קופמן, צילום: אפי שריר רון קופמן | צילום: אפי שריר רון קופמן, צילום: אפי שריר

מי הביא את העסקה לזיסר?

איש העסקים ערן פרלמן תובע מאלביט הדמיה שבשליטת מוטי זיסר 4 מיליון שקל בטענה שלא קיבל שכר טרחה על תיווך בעסקה של החברה. מדובר ברכישת גרעין השליטה בחברה־בת של DDR תמורת כ־116 מיליון דולר. פרלמן טוען כי העסקה נרקמה בזכותו וכעת אלביט הדמיה מתעלמת ממנו. פרלמן הביא לידיעת החברה "מידע עסקי ייחודי" כהגדרתו, בזכות קשריו בארה"ב וגרמניה. לאחר שהציע לה את העסקה אלביט לא הגיבה בתחילה אך כעבור ארבעה חודשים גילה

להפתעתו כי הקבוצה חתמה על העסקה. התביעה הוגשה באמצעות עורכי הדין אהרון בן שחר וחגי כהן ממשרד בן שחר לקנר. מאלביט הדמיה נמסר: "טרם קיבלנו את כתב התביעה. אם וכאשר נקבל אותו נוכל ללמוד אותו ולהגיב באופן מסודר. עם זאת, יצויין כי אין לנו קשרים עסקיים עם מר פרלמן ואיננו יודעים על חוב כלשהו המגיע לו מאיתנו".‬‬

הוזמנת להשיק את מסעדת קונפי?

האירוע: השקת מסעדת קונפי במלון קראון פלזה חיפה בניהולו של השף גיא פרץ.

הפרטים: יום רביעי, 10 באוגוסט, החל מ־19:30, מלון קראון פלזה, חיפה.

המזמינים: השף גיא פרץ; רון יריב, מנכ"ל רשת מלונות קראון פלזה ישראל; והרצל לוי, מנכ"ל מלון קראון פלזה חיפה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות