אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויוה מקסיקו צילום: בלומברג

ויוה מקסיקו

יזמים ישראלים ימכרו 1,000 מגרשים לעובדי מדינה מקסיקנים

10.08.2011, 08:57 | שי פאוזנר

ל"כלכליסט" נודע כי קבוצת IVG הישראלית, חברה המתמחה בניהול קבוצות השקעה ויזמות במקסיקו ורומניה, בבעלות שחר רז ושגיא דורון, חתמה בשבוע שעבר על הסכם עקרונות עם עיריית לה פאז - בירת מדינת בהה קליפורניה הדרומית במקסיקו - לשיווק מאות יחידות קרקע לעובדי מדינה מקסיקנים.

היקף השלב הראשון של העסקה מוערך במיליוני שקלים, כאשר הפרויקט יימכר לאורך שלוש שנים. ההסכם משקף תשואה של מאות אחוזים לקבוצת IVG שמחזיקה בכ־1,800 דונם קרקע, אותה רכשה לפני פחות משנה, בטרם הופשרה לבנייה צמודת קרקע.

שחר רז מסר ל"כלכליסט" כי הקבוצה מתכננת למכור במתחם אלף מגרשים בגודל של 350 מ"ר. בתוך כך, חלק מהשטח מיועד על ידי הקבוצה לבניית שכונה סגורה של 100 דונם ועליה 70 בתים המשקיפים למפרץ והמיועדים לפנסיונרים אמריקאים שגילו את האזור. מחיר בית במתחם ינוע בין רבע לחצי מיליון דולר.

בעיר לה פאז מתגוררים למעלה מ־13 אלף עובדי מדינה מקסיקנים. IVG שהוקמה ב־2008 מעסיקה צוות מקומי ומנהל ישראלי במקסיקו. בימים אלה מגבשים היזמים רז ודורון קבוצה נוספת של משקיעים לפרויקט דומה באזור סמוך. דורון הוא גם שותפו של היזם אסף עידוד בחברת חיזוק ובינוי, המתמחה בפרויקטי תמ"א 38 בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות