אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוחי, לידיעתך: ברקליס חותך את מחיר היעד של קרדיט סוויס ל-22 פרנק למניה צילום: סיון פרג'

נוחי, לידיעתך: ברקליס חותך את מחיר היעד של קרדיט סוויס ל-22 פרנק למניה

מחיר היעד של קרדיט סוויס הוא המחיר שבו על פי תנאי האשראי הקודמים הייתה למורגן סטנלי וסיטי עילה לדרוש מכור פירעון מיידי של ההלוואות למימון ההשקעה בבנק השוויצרי

10.08.2011, 11:44 | שהם לוי

אחרי הזעזועים הפיננסים של השבועות האחרונים, הורדת דירוג האשראי של ארה"ב והקפיצה החדה בתשואות על איגרות החוב של ספרד ואיטליה מגיע היום בנק ההשקעות ברקליס קפיטל ומחליט להוריד את מחיר היעד לשלושת הבנקים הגדולים באירופה: קרדיט סוויס, דויטשה בנק ו-UBS.

בשבועות האחרונים הודיעו הבנקים כי בעקבות משבר החובות בגוש היורו הן יאלצו להציג הכנסות נמוכות יותר, תוך שהם מודיעים על פיטורים וקיצוצים. למרות הורדת מחיר היעד לבנקים ההמלצה על המניות נותרה על 'נייטרלי'.

בשורה התחתונה אומרים בברקליס כי על שני הבנקים הגדולים בשוויץ (קרדיט סוויס ו-UBS) לחתוך ביחס ההוצאות הקבועות. לטענת ברקליס בקרדיט סוויס קיים יחס ההוצאות הקבועות השלישי בגובהו ביחס להכנסות בהשוואה ל-20 החברות הגלובליות הגדולות בתחום הפיננסים. זאת בעוד שדויטה בנק דווקא מצוי באמצע הרשימה.

המשמעות של הורדת מחירי היעד אומרים בברקליס היא רווחיות עתידית נמוכה יותר. השינוי בתחזיות של ברקליס עבור קרדיט סוויס ויתר הבנקים משקף מחצית שנייה קשה יותר. בברקליס הורידו את תחזית הרווח הנקי הצפוי בשנת 2012 למנית קרדיט סוויס ב-10%. מחיר היעד למניית קרדיט סוויס נחתך מ-29 פרנק שוויצרי למניה ל-22 פרנק שוויצרי למניה.

הערכת השווי למניית קרדיט סוויס בוצעה על פי שווי ספרים שההנחה שנלקחה בחשבון היא צפי לתשואה על ההון העצמי של 13% ומחיר הון של 12%.

כור שהחזיקה כ-3% ממניות קרדיט סוויס תכיר בהפסד של 268 מיליון שקל בדוחות הרבעון השלישי  של אחרי שמכרה בימים האחרונים מניות של בנק ההשקעות תמורת 918 מיליון שקל. מימוש המניות שימש את החברה להחזר חלק מהאשראי שנטלה על עצמה ממורגן סטנלי וסיטיגרופ לצורך רכישת המניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות