אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאות עובדי סונול יפגינו מחר בבוקר מול משרד האוצר צילום: אוראל כהן

מאות עובדי סונול יפגינו מחר בבוקר מול משרד האוצר

יו"ר ועד העובדים: "חברות הדלק לא יסכימו לקצץ ברווחים והמשמעות תהיה אחת - מעבר לשירות עצמי ופיטורי מאות עובדים"

10.08.2011, 13:37 | טל ליטמן
עובדי סונול יפגינו מחר (ה') מול משרד האוצר בירושלים. זוהי יריית הפתיחה במאבקם של עובדי סונול, בעקבות חשש כבד כי מאות עובדים יפוטרו בעקבות החלטת משרד האוצר והתשתיות לפגוע ברווחי חברות הדלק. במקביל, בכוונת העובדים לפעול באופן נחרץ גם מול ההנהלה ולדרוש ממנה להתחייב שלא לפגוע במאות העובדים בחברה.

שמעון שטרית, יו"ר ועד עובדי סונול, אמר: "אנחנו כל יום כואבים את מאבק האזרחים והנהגים. אנו אף קוראים לממשלה להפחית את מחיר הדלק. אבל ההחלטה שהתקבלה לא מוזילה באופן משמעותי את המחיר לצרכנים, חברות הדלק לא יסכימו לקצץ ברווחים והמשמעות תהיה אחת: מעבר לשירות עצמי ופיטורי מאות עובדים. מדובר בציבור עובדים מבוגר יחסית, שחלקו הגדול מועסק בפריפריה, המרוויח שכר מינימום. עובדים כאלה אם יפוטרו איך ימצאו פרנסה אחרת? לכך אנו לא ניתן יד".

מחיר ליטר בנזין אוקטן 95 עומד היום על כ-7.35 שקלים, מתוכו גובה המדינה מס בגובה 3.9 שקלים (54%). כדי למנוע את העלאת מחירי הדלק בחודש האחרון, הודיעה הממשלה כי תפחית לחודש אחד בלבד את המיסוי ב-8 אגורות לליטר. לעומת זאת, בימים אלה מזמן שר התשתיות את חברות הדלק לשימועים במטרה שחברות הדלק יפחיתו את המחיר ב-22 אגורות לליטר מתוך הרווחים.

שירות עצמי ולא עובדים

העובדים חוששים כי בסופו של דבר החברות יעדיפו לשווק את הדלק באמצעות מכשירי שירות עצמי ואת המחיר ישלמו מאות עובדים שיאבדו את מקום עבודתם. "זה לא חשש בעלמא", מדגיש שטרית, "כבר בתוך החברה שלנו נערכים להתייעלות באמצעות מעבר לשירות עצמי - את המחיר נשלם רק אנחנו".

"אין לנו כל כוונה לשבת בחיבוק ידיים כאשר חרב הפיטורים מונחת על צווארנו. אנו ניאבק לשם כך מול כל הגורמים בין אם הממשלה ובין אם חברות הדלק. הדרישה שלנו היא פשוטה: אנו מבקשים שהנושא יידון בכובד ראש במסגרת השולחן העגול למציאת פיתרון אמיתי שייטיב עם הצרכנים, תוך שמירה על ביטחונם התעסוקתי של עובדי החברות", הודיע שטרית.

בהסתדרות תומכים במאבק של עובדי סונול. דוד גלנוס, יו"ר איגוד האנרגיה בהסתדרות: "אנו נסייע לעובדי סונול בכל דרך הנדרשת. החל מסיוע לוגיסטי ודרך מאבק נחרץ לפיטורי עובדים בחברה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות