אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החרפה במחאה: שורפים צמיגים במאהל ג'סי כהן צילום: עמית שעל

החרפה במחאה: שורפים צמיגים במאהל ג'סי כהן

כ-100 מפגינים בחולון חסמו רחוב והבעירו ספות וצמיגים, לאחר שהעירייה דרשה מהם לפנות את צריפי העץ שבנו במאהל. יו"ר ועד השכונה: "הגיעו מים עד נפש. זה איתות אזהרה ראשון לממשלה - מה שקורה בבריטניה עלול להתפשט לישראל"

10.08.2011, 18:43 | יואב זיתון ויואב מלכה, ynet

מחאת האוהלים עוברת לפסים אלימים: כ-100 מפגינים במאהל המחאה בשכונת ג'סי כהן בחולון חסמו הערב (ד') את רחוב משה דיין בעיר. הם הבעירו במרכז הכביש צמיגים ורהיטים, בהם ספות, לאחר שבעירייה דרשו מהם לפנות את צריפי העץ שבנו במאהל בימים האחרונים. כוח משטרה קטן הגיע למקום, וטרם בוצעו למעצרים.

פקחי העירייה הגיעו למאהל כמה שעות לפני כן, והודיעו לשוכנים במקום כי עליהם להתפנות. עוד לפני הבערת הצמיגים, הבהירו יושבי המאהל כי הם מתנגדים בתוקף לפינוי ואמרו לפקחים: "אנחנו לא מתפנים מפה, ואם נתפנה - נלך כולנו לישון בתחנת המשטרה. אין לנו בית". הם הפנו את זעמם גם כלפי השוטרים, שהגיעו למאהל בג'סי כהן ביחד עם הפקחים.

יו"ר ועד השכונה, ניסן זכריה, הסביר כי החרפת המחאה הגיעה בעקבות דרישות עיריית חולון לפרק את ששת צריפי העץ שבנו התושבים בימים האחרונים בין האוהלים. "הגיעו מים עד נפש, אם גם מצריפי העץ רוצים לזרוק את התושבים", אמר זכריה ל-ynet. "זה איתות אזהרה ראשון לממשלה, שמה שקורה בבריטניה עלול להתפשט גם לישראל. מדובר פה בילדים ובתושבים משכבות המצוקה, שבשבילם דירה היא לא מותרות. התושבים פה לא יוותרו ויילחמו על הבית שלהם".  

התושבים מג'סי כהן, שמתגוררים זה כשבועיים בכ-30 אוהלים במדשאה בשכונתם, הקימו בימים האחרונים שישה צריפים גדולים מעץ. הם עברו להתגורר במבנים הארעיים, ואמרו שמטרתם היא להפוך את המקום "למאחז של קבע". צריפי המעברה מכילים, לצד מיטות וארונות, גם ספות, טלוויזיות, מאווררים, מקררים, פינות מטבח ואביזרים לתינוקות.

במתחם בחולון לא מתגוררים רק צעירים המוחים על יוקר המחייה וגובה שכר הדירה, אלא גם תושבים הממתינים זמן רב מאוד לדיור ציבורי. אותם תושבים נתמכים גם על-ידי רשויות הרווחה, אך לדבריהם הם זוכים להתעלמות מופגנת ולחוסר תשומת לב, בניגוד למאהל בשדרות רוטשילד בתל-אביב. "למה שר התחבורה הגיע אתמול למאהל בתל-אביב ולא אלינו? פה נמצאת המצוקה האמיתית", אמר זכריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות