אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשל אובמה מנסה לבלום את הצניחה במחירי הבתים צילום: בלומברג

ממשל אובמה מנסה לבלום את הצניחה במחירי הבתים

סוכנות מימון הדיור הפדראלית מחפשת משקיעים שירכשו כמויות גדולות של בתים מעוקלים של פני מאי ופרדי מאק כדי להפכם לנכסים להשכרה

10.08.2011, 18:43 | בלומברג
ממשל אובמה תר אחר רעיונות ממשקיעים לגבי המרת אלפי הבתים המעוקלים שבבעלות חברות משכנתאות בתמיכה ממשלתית במדינה לבתים להשכרה.

סוכנות מימון הדיור הפדראלית, הגוף הרגולטורי שמפקח על חברות המשכנתאות פאני מיי ופרדי מאק, משרד האוצר האמריקאי ומשרד פיתוח הדיור העירוני הודיעו על החיפוש היום בהודעה לעיתונות.

המטרה היא לצמצם את מספר הנכסים המעוקלים שמוצעים למכירה ולהעלות את מחירי הבתים באמצעות מציאת משקיעים שירכשו כמויות גדולות של בתים בבעלות פני מאי ופרדי מאק, שתי חברות המשכנתאות שבבעלות כמחצית מהמשכנתאות בארה"ב.

"שותפויות בקשר לנכסים בבעלות החברות הללו עשויות להפחית את הפסדי משלמי המסים ולסייע לחברות לעמוד בהתחייבותן להביא יציבות ונזילות לשוק הדיור", אמר מנהל סוכנות מימון הדיור הפדראלית.

פרדי מאק ופאני מאי שרדו באמצעות סיוע ממשלתי מאז ספטמבר 2008, אז נתפסו על ידי הממשלה בעקבות הפסדים הקשורים להלוואות סאב-פריים.

הרקע להודעת הרשויות הממשלתיות הוא הציפייה שמחירי הבתים בארה"ב ימשיכו ליפול אם בתים שבעליהם לא מצליחים לשלם את המשכנתאות יעוקלו, במקום למצוא הסדר שיהפכם למניבים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות