אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
S&P, מודי'ס ופיץ' מאשרות את דירוג החוב של צרפת צילום: בלומברג

S&P, מודי'ס ופיץ' מאשרות את דירוג החוב של צרפת

דירוג החוב המושלם של המדינה ברמה של AAA "ראוי" ותחזית הדירוג "יציבה" מסרו שלוש סוכנויות הדירוג הגדולות; הפער בין אג"ח של צרפת ל-10 שנים לזה של גרמניה זינק היום ב-0.9% על רקע ספקולציות כי צרפת היא הבאה בתור אחרי הורדת דירוג החוב של ארה"ב

10.08.2011, 18:58 | בלומברג
סוכנויות הדירוג S&P, מודי'ס ופיץ' אישרו היום (ד') את דירוג החוב המושלם של צרפת ברמה של AAA לאחר שהתשואה על אג"ח של צרפת טיפסה על רקע חששות שמשבר החוב באירופה מחריף.

תחזית הדירוג של צרפת היא יציבה, ודירוג ה-AAA שלה "ראוי", אמר מוריץ קראמר, מנהל דירוג מדינות אירופה ב-S&P, אמר היום בראיון טלוויזיוני לרשת בלומברג. דובר מודיס אמר כי דירוג החוב של המדינה "יציב" ודובר של פיץ' אמר לבלומברג כי צרפת מדורגת ברמה של AAA עם תחזית יציבה כפי שהודיעה סוכנות הדירוג בסוף מאי.

ההפרש בין אג"ח של צרפת ל-10 שנים לזה של גרמניה קפץ ב-0.9% למרות שלשתי המדינות דירוג חוב של AAA משתי סוכנויות דירוג מובילות. ההפרש הוא כמעט פי 3 מהממוצע ב-2010 של 33% ובהשוואה ל-17% במחצית השניה של העשור הקודם. העלות של ביטוח חוב של צרפת עלתה לשיא היום.

אג"ח של צרפת הן האג"ח הממשלתיות היקרות ביותר לבטח לגבי מדינה עם דירוג של AAA מכיוון שהמשקיעים צופים כי המדינה תהיה הבאה בתור לאחר הורדת דירוג החוב של ארה"ב על ידי סוכנות הדירוג S&P.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות