אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": אושר מיזוג ניופאן ומיני ליין; על ניופאן למכור חלקה בבסט ביי

בלעדי ל"כלכליסט": אושר מיזוג ניופאן ומיני ליין; על ניופאן למכור חלקה בבסט ביי

ניופאן תרכוש 70% ממיני ליין, בעלת רשת חנויות א.ל.מ, בשיתוף אלייד אחזקות ואיש העסקים אבי אשר. עם אישור העסקה הופכת ניופאן לשחקן שני בגודלו בענף החשמל אחרי אלקטרה

10.08.2011, 22:42 | אורנה יפת

הממונה על ההגבלים העסקיים אישר את המיזוג בין מיני ליין לניופאן. הממונה על ההגבלים חייב את ניופאן למכור את חלקה בבסט ביי כחלק מהתנאים לאישור המיזוג. כך נודע ל"כלכליסט".

ניופאן ביקשה מבית המשפט חיסיון על פרטי העיסקה על מנת שלא לחשוף את התנאים שהיטל הממונה בנוגע למכירת בסט ביי.

ניופאן תרכוש 70% ממיני ליין, בעלת רשת חנויות א.ל.מ, בשיתוף אלייד אחזקות ואיש העסקים אבי אשר. בתמורה ישלמו שותפים למיני ליין 182 מיליון שקל.

עם אישור העסקה הופכת ניופאן לשחקן שני בגודלו בענף החשמל אחרי אלקטרה. ניופאן מחזיקה במחצית מהבעלות על רשתות בסט ביי וביג בוקס ושותפה ברשת חשמל סיטונאי של אבי סופר. כעת, היא תחזיק גם בבעלות על רשת א.ל.מ.

מרשות ההגבלים נמסר כי החלטה בעניין המיזוג נמסרה בשעות הערב לצדדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הבעיה היא שניופאן תחלוש על מותגים גדולים רבים,בהרבה קטגוריות! מחזקים את הקרטל! חשוד מאוד!
בכתבה מצויין העניין של רשתות החשמל, שזה רק היבט אחד של העניין. ההיבט המרכזי הנוסף הוא של השליטה הגדולה של יבואן אחד בכמה מותגים מרכזיים, בכמה קטגוריות! בעיקר סמסונג וטושיבה, שהן מאוד דומיננטיות בשוק הטלויזיות הישראלי - ועכשיו גורם אחד יחלוש על שניהם! ולסמסונג יש קשת רחבה של מוצרי חשמל אחרים, ולזה מוסיפים את המוצרים המקבילים שניפאן כבר מייבאת... תיווצר כאן מפלצת! בימים האלה מדברים על פיזור הריכוזיות במשק, אבל הנה כאן רק מחזקים אותה! חשוד מאוד! מה גם שמתלכתחילה היו טענות כלפי מינוי הממונה הזה - שמראש היה ידוע שדעותיו הן יותר לטובת הקרטלים ולא לטובת התחרות והצרכנים...
גד  |  15.08.11
לכל התגובות