אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעת בן דב לבעלי האג"ח תיבחן על ידי דירקטוריון טאו לאור הירידות בשווקים צילום: יובל חן

הצעת בן דב לבעלי האג"ח תיבחן על ידי דירקטוריון טאו לאור הירידות בשווקים

הסיבה: הצניחה החדה במניות סאני ש-55% ממניותיה אמורות על פי ההסדר לעבור לתוך טאו. במקביל מנהלת טאו מגעים להסדרת אשראי של 16.5 מיליון שקל שקיבלה מתאגיד פיננסי

11.08.2011, 07:47 | שהם לוי

ועדת הביקורת של דירקטוריון טאו התכנסה בימים האחרונים לדיון בהסדר החוב שהציעה החברה לבעלי האג"ח לאור הירידות החדות בשווקים בימים האחרונים, ובכלל הירידה המשמעותית בשערי המניות של סאני. לאור המצב בשווקים החליט דירקטוריון טאו לבחון את ההצעה של החברה למחזיקי האג"ח ותבחן אותה בהסתמך על חוות דעת שהזמינה.

אחרי שבעלי האג"ח של טאו תשואותגיבשו את הנציגות בהסדר החוב של החברה, היום היא מודיעה גם על ניהול מגעים להסדר אשראי עם תאגיד פיננסי על חוב של 16.5 מיליון שקל שאמור להיפרע בחודש אוגוסט. החברה שבשליטת אילן בן דב מודיעה שבעקבות צניחה חדה בשווי הבטוחות לאותו תאגיד היא נאלצת לעמוד בדרישותיו החדשות.

כאמור, הירידות שאפיינו את שוק ההון במהלך השבועיים האחרונים עלולות לטרוף את קלפי הסדר החוב  שטווה אילן בן־דב עבור חברת טאו תשואות שבשליטתו. הסיבה לכך היא פשוטה: הפיצוי לבעלי האג"ח של טאו תמורת הוויתור על מלוא החוב נשען על העברת 55% ממניות סאני אלקטרוניקה לתוך טאו והענקת 24% ממניות טאו לבעלי האג"ח. אתמול קרסה מניית סאני בכ-11% - כך שמצב בעלי האג"ח של טאו הורע עוד הרבה יותר בהשוואה לתחילת השבוע.

סאני אלקטרוניקה היא החברה שבאמצעותה שולט בן־דב על חברת סקיילקס, יבואנית מכשירי הסלולר של סמסונג ובעלת השליטה בפרטנר.

קריסתה של מניית סאני הביאה לכך שהתמורה שיקבלו בעלי האג"ח בהסדר נמוכה משמעותית מזו שאליה התכוון בן־דב בהצעתו המקורית. בתחילה הציע בן־דב לבעלי האג"ח מניות של טאו בערך ששיקף תספורת של 75% על ערך הפארי של האג"ח שברשותם. אולם כעשרה ימים לאחר שחשף את הסדר החוב המקורי, הוא נכנע ל"עליהום" מצד מחזיקי האג"ח (סדרות ב' ו־ג') והציע פיצוי נוסף בשווי כ־100 מיליון שקל, בדמות מניות נוספות של טאו שיפצו את בעלי האג"ח המופסדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות