אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דודו זקן מאלץ את יצחק מנור לבחור: אי.די.בי או בנק אגוד צילום: מיקי אלון

דודו זקן מאלץ את יצחק מנור לבחור: אי.די.בי או בנק אגוד

המפקח על הבנקים שולל את האחזקה הצולבת בין חברת האחזקות לבנק ומעניק שנה למכירת מניות באחד הגופים. יצחק מנור אולץ להתפטר מתפקידו כדירקטור באגוד

11.08.2011, 09:42 | תומר זלצר

משפחת מנור צריכה לבחור: בנק אגודאו קונצרן אי.די.בי. היום (ה') הודיעה קבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר כי אחת מהשותפות בגרעין השליטה באי.די.בי, משפחת מנור המחזיקה 13.3% מאי.די.בי, הגיעה להסכמה עם המפקח עם הבנקים דודו זקן לפיה ייאלץ למכור את מניותיו בקבוצת אי.די.בי עד לשיעור המותר על פי חוק הבנקאות עד 10 באוגוסט 2012. לחילופין, המשפחה יכולה להחליט למכור את מניות בנק אגוד שבשליטתה.  

גרעין השליטה באגוד עומד על כ-75%. לצד שלמה אליהו (27.1%) ומשפחת לנדאו (24.8%), שותפה משפחת מנור ברכיב השלישי של גרעין השליטה בבנק (22.86%). אחזקה זו מחולקת בחלקים שווים בין רות מנור לבין אחייניתה ד"ר יעל אלמוג. רות נשואה ליצחק מנור, השותף בגרעין השליטה באי. די. בי שכיהן גם כחבר בדירקטוריון אגוד – עד שנאלץ להתפטר אתמול בעקבות התערבות המפקח על הבנקים. 

המפקח על הבנקים דודו זקן הודיע לקבוצת מנור על החלטתו לאר שהסתיימו שש השנים מחקיקת רפורמת בכר – תקופה שבה התאפשרה שליטה בתאגיד בנקאי במקביל לאחזקה בחברה מנהלת או בתאגיד שעיסוקו בניהול תיקי השקעות (אי. די. בי מחזיקה בכלל פיננסים שעוסק בתחום). 

"לאור העובדה כי רות מנור עדיין שולטת, יחד עם אחרים, בבנק ובמקביל שולטת, יחד עם אחרים, ומחזיקה בעקיפין באי.די.בי השולטת ומחזיקה אמצעי שליטה בחברות מנהלות, הורה המפקח למכור עד 10 באוגוסט 2012 את אמצעי השליטה באמצעותם מחזיקה מנור בתאגיד השולט בחברות המנהלות מעבר לשיעור המותר על פי החוק", קבע המפקח. 

בהמשך להנחיית המפקח, התפטר יצחק מנור מהדירקטוריון מאחר שבתקופת ההרשאה בת השנה לא יוכלו מנור וקרוביה לכהן בדירקטוריון או לפעול למינוי דירקטור בכל דרך שהיא. מיופה הכוח שיפעיל עבור מנור את הזכויות המוקנות לה מכוח אחזקותיה במניות בנק אגוד יהיה עו"ד יהושע רוזנצוויג, לשעבר יו"ר הבנק הבינלאומי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות