אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוליגרך קנה את הבית היקר בבריטניה ב-140 מיליון ליש"ט

אוליגרך קנה את הבית היקר בבריטניה ב-140 מיליון ליש"ט

אחוזת פארק פלייס בת 300 השנים השתייכה במקור לבנו של המלך ג'ורג' ה-2, ונרכשה על ידי אוליגרך אנונימי

15.08.2011, 18:13 | סוכנויות הידיעות

הבית היקר בבריטניה - אחוזת פארק פלייס באוקספורדשייר, שהשתייכה בעבר לבנו של המלך ג'ורג' ה־2 - נמכרה לאוליגרך אנונימי ב־140 מיליון ליש"ט - כך דיווחו אתמול עיתוני בריטניה. על פי הדיווחים, העסקה נחתמה ביום שבת והפכה לגדולה ביותר בתולדות שוק הנדל"ן למגורים בבריטניה. לפי מתווכי נדל"ן, למרות המשבר הכלכלי המתמשך, נכסי יוקרה בדרום־מזרח המדינה עדיין נהנים מביקושים ערים, באופן מיוחד מצד בעלי הון מחו"ל.

תג המחיר של 140 מיליון ליש"ט דוחק מהמקום הראשון את הנכס שנרכש השנה במגדל הדירות היוקרתי ואן הייד פארק, במחיר של 136 מיליון ליש"ט.

האחוזה המרהיבה בת 300 השנים השתייכה במקור לפרדריק, הנסיך מוויילס, בנו של המלך ג'ורג' ה־2 שמלך בבריטניה עד שנת 1760. שטחה של האחוזה, על גני הפסלים המקיפים אותה, האורוות, האגם ומעגן הסירות מגיע ל־1,200 דונם. בשטחה של האחוזה ישנם גם שני מגרשי גולף ו־18 קוטג'ים קטנים למגורי צוות. מתחת לאחוזה נמצאות מערות שנבנו בימי המהפכה הצרפתית על ידי אחד הבעלים הקודמים, הגנרל קונוויי. מערות אלו מובילות לחדר מוגן, שאליו ניתן להגיע דרך מנהרה ושישה פתחים הנעולים בדלתות כספת.

עסקת שיא בשוק הנדל"ן למגורים בממלכה. אחוזת פארק פלייס עסקת שיא בשוק הנדל"ן למגורים בממלכה. אחוזת פארק פלייס עסקת שיא בשוק הנדל"ן למגורים בממלכה. אחוזת פארק פלייס

על פי השמועה, באחוזה, שבה 27 חדרי שינה, מתגוררת רוח הרפאים של אחת הדיירות לשעבר, מרי בלנדי, צעירה שהרעילה למוות את אביה כאשר ביקשה לכשף אותו. אחד הבעלים הנוספים של האחוזה היה איל הספנות היווני ג'ון לטסיס.

הבית נרכש מיזם הנדל"ן מייקל ספינק, שרכש אותו ב־2007 תמורת 40 מיליון ליש"ט, סכום שיא באותה שנה ששולם עבור אחוזה בבריטניה. ספינק השקיע בפיתוח האחוזה כמעט 100 מיליון ליש"ט, כך שאינו רושם רווח מהמכירה.

כלי תקשורת בבריטניה מתווכחים עתה על זהות הרוכש: "הדיילי מייל" ו"הטלגרף" סבורים כי מדובר באוליגרך המכשיר את הקרקע לבריחה מרוסיה ערב הבחירות הקרובות, שבהן צפוי ולדימיר פוטין לחזור לכס הנשיאות. חוסר הוודאות בזירה הפוליטית ברוסיה בחודשים האחרונים גרם לזליגה בהיקף עצום של הון מחוץ לרוסיה, שהסתכמה ב־18.4 מיליארד ליש"ט ברבעון הראשון של השנה. חלק גדול מהון זה הושקע ברכישת נדל"ן, גם בבריטניה. איל הפלדה ולדימיר ליסין, שהונו מעורך ב־15 מיליארד ליש"ט, כבר רכש לעצמו אחוזה נאה בסקוטלנד. הצהובון "סאן" טוען מאידך כי את אחוזת פארק פלייס רכשה דמות מפתח בעולם התחתון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות