אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יגאל לנדאו: "מבחינתינו שתי החלופות בהיתר 'גל' מבורכות" צילום: אוראל כהן

יגאל לנדאו: "מבחינתינו שתי החלופות בהיתר 'גל' מבורכות"

מנכ"ל רציו אמר את הדברים לאחר שהשותפות הגישה לממונה על הנפט במשרד התשתיות שתי חלופות ברשיונות הקידוח הימי - עם ATP או עם השותפות הישראליות

15.08.2011, 09:52 | מישל אודי ושי סלינס

שותפות רציוהודיעה הבוקר (ב') כי הגישה שתי חלופות לממונה על הנפט במשרד התשתיות ברשיונות הקידוח הימיים "נטע" ו"רועי" הנכללים בשטח ההיתר המוקדם המוכר תחת השם "גל". הרשיונות ממוקמים בשטח המצוי כ-150 ק"מ מערבית לחופי נתניה.

השותפות הציגה בפני הממונה את החלופות כאשר בכל אחת מהן תחזיק השותפות ב-60% מהזכויות. לפי האפשרות הראשונה שתי החברות של ATP  האמריקאית יחזיקו ב-40%, בעוד שלפי החלופה השנייה מודיעין אנרגיה תחזיק ב-20%, הזדמנות ישראלית ב-10%, איזי אנרגיה ב-5% וחברת AGR הנורווגית בעוד 5%.

לפי ההסכם עם ATP היא תשמש כמפעיל בקידוח ולא תעביר את תפקידה לגורם אחר. על פי ההסכם, ATP תשלם לרציו 200% מחלקה היחסי (40%) מהוצאות העבר הקשורות להיתר המוקדם. לפי החלופה השנייה, AGR תשמש כמפעיל ואילו איזי אנרגיה, מודיעין והזדמנות ישראלית יחזירו לרציו, על פי חלקם היחסי, 200% מההוצאות.

שותפות מודיעין נתנה את הסכמתה לכך שבמידה ובין מועד ההסכם למועד ההשלמה של ההסכם לא יאשר הממונה את צירוף הזדמנות ישראלית או איזי אנרגיה לבקשה - שיעור זכויות ההשתתפות של שותפות מודיעין יועלה ל-25%.

יגאל לנדאו מנכ"ל רציו אמר בשיחה עם כלכליסט כי "פעם ראשונה שאנחנו עדים לתחרות בין שני מפעילים וזה דבר מבורך. ניהלנו משא ומתן מוצלח מאוד עם שני המפעילים. חשוב לי לציין שלדעתי שתי החברות שונות זו מזו אבל מעולות. ATP דרשו להיות מפעילה עם חלק של 40% בקידוח, בעוד ש-AGR תשמש כמפעיל בלבד ולכן היא דורשת 5% בלבד. אין לנו העדפה בין החלופות, ההחלטה היא לגמרי בידי הממונה על הנפט במשרד התשתיות - מבחינתינו שתי החלופות מבורכות. לגבי לוח הזמנים להמשך, אנחנו מצידינו קיימנו את כל ההתחייבויות - אפילו הגשנו את החלופות לפני הזמן שניתן לנו".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות