אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל רוכשת את מוטורולה מוביליטי תמורת 12.5 מיליארד דולר צילום: בלומברג

גוגל רוכשת את מוטורולה מוביליטי תמורת 12.5 מיליארד דולר

המחיר משקף פרמיה של 63% על מחיר המניה בוול סטריט. בסוף 2010, חברת מוטורולה האמריקאית – ביצעה ספינאוף והתפצלה לשתי חברות – מוטורולה סלושיינס האחראית על תחום ציוד התקשורת ומוטורולה מוביליטי המייצרת מכשירים סלולריים ופתרונות וידאו

15.08.2011, 14:44 | סוכנויות הידיעות והראל עילם

גוגלהודיעה היום (ב') כי היא רוכשת את מוטורולה מוביליטי תמורת 12.5 מיליארד דולר - מחיר המשקל פרמיה של 63% על מחיר המניה בשוק, במה שנחשב לאחת העסקאות הגדולות ביותר בתחום הסלולר.

בסוף 2010, חברת מוטורולה האמריקאית – חברת ציוד התקשורת והטלפונים הסלולריים הותיקה בעולם – ביצעה ספינאוף והתפצלה לשתי חברות – מוטורולה סלושיינס האחראית על תחום ציוד התקשורת ומוטורולה מוביליטי המייצרת מכשירים סלולריים ופתרונות וידאו.

בהודעה רשמית, מנכ"ל גוגל, לארי פייג', אישר שהעסקה אכן קשורה לתחום הפטנטים, בעוד שרכישת מוטורולה תעניק לאנדרואיד, מערכת ההפעלה הסלולרית של החברה, את הפטנטים הדרושים לה בתחרות מול אפלו מיקרוסופט. "לאחרונה סיפרנו כיצד מספר חברות, ביניהן אפל ומיקרוסופט, התאגדו ביחד על מנת לתקוף את אנדרואיד, כנגד חוקי ההגבלים העסקיים. גם משרד המשפטים האמריקאי חוקר זאת כעת", אמר פייג'.

גוגל, כחברה צעירה יחסית, אינה מחזיקה במאגר פטנטים גדול למדי. החברה כעת מתמודדת מול מספר חזיתות משפטיות, ביניהן תביעה יקרה וארוכה מצד אורקל בנושא פטנטים של ג'אווה, הנמצאים באנדרואיד. בנוסף, אפל ומיקרוסופט תובעות כיום את כל יצרניות הסלולר המובילות בעולם על מנת לפגוע ביצור אנדרואיד. בין השאר, מיקרוסופט הציגה לקבל תגמולים מכל מכשיר אנדרואיד שנמכר דרך חברת HTC ואפל הצליחה למנוע את מכירת מחשבי הלוח החדשים של סמסונג באירופה.

פייג' חזר על עמדת גוגל הקבועה – היא מעוניינת לרכוש את הפטנטים של מוטורולה על מנת להגן על עצמה מפני תביעות בתחום הפטנטים ולא על מנת לתקוף את המתחרות. החברה גם אמרה זאת כאשר ניסתה לרכוש את הפטנטים של נורטל, שבסוף נקנו על ידי איגוד החברות שצוין מעלה.

למוטורולה יש את אחד ממאגרי הפטנטים הגדולים בעולם, וגם מספר פטנטים העוסקים באנדרואיד ואפליקציות. לאחרונה גם נודע שהחברה שוקלת לתבוע יצרניות סלולר אחרות המפתחות מכשירי אנדרואיד.

לפני כחודש המיליארדר קארל אייקן דחק במוטורולה מוביליטי לחפש חלופות לתיק הפטנטים שלה, לאחר שנורטל נמכרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
העולם קצת יותר מורכב. ואי אפשר לכבוש אותו רק אם הררי דולרים מאירלנד או 14 משרדי לוביסטים
אם הרשות האמריקאית חוקרת את הקונצריום שקנה את נורטל ב4 מילארד דולר באשר לכוונותיו. אז איך אתם חושבים תגיב אותה רשות אמריקאית לקניית מוטורולה ב12 מילארד דולר. ועוד על ידי חברה שכבר מזמן נמצאת על הכוונת של אותה רשות .
spider(black widow algorithm  |  16.08.11
7.
כולם מדברים על מלחמת הפטנטנים, אז בוא נסכם את הכאב ראש בשתי שורות או שלוש.
לפי התקדמות קצב מלחמת מוטורולה - אפל: גוגל לא תוכל לאיים על אפל במניעת מכירת מוצרים אלה בתשלום כופר תקופתי כמו שאפל משלמת לנוקיה. ולעומת זאת אפל תמנע את מכירת סמסונג וHTC באמריקה אירופה, אוסטריה, ובקרוב מדינות אחרות וזאת שורת הכותרת !!!!!!!!. ואילו מוטרולה כדי לקיים את עצמה עם כל 26000 העובדים שלה תצטרך לשלם טוב כופר לאפל. שיקזז את מה שאפל תשלם לגוגל. אלה אם כן פייג מתכונן לפתר 26000 עובדים או יותר.
spider(black widow algorithm  |  16.08.11
6.
12.5 מיליארד עבור חברה בהפסדים עם כמה פטנטים? למה?
גוגל יכלו לרכוש את הפטנטים של נורטל - ששווים הרבה יותר מאלו של מוטורללה - במחיר בשליש הסכום. למה לשלם 12.5 מיליארד עבור חברה מפסידה עם מוצרים בינוניים ועם פטנטים שלא שווים כל-כך הרבה? לשם קבלת מושג: בשנה האחרונה גוגל הרוויחו 8.5 מיליארד דולר, ובשנה לפניה 6.5. כלומר, עבור מוטורללה הם משלמים כמעט את כל הרווחים מהשנתיים האחרונות! ושוב, זאת עבור חברה בירידה, על סף פשיטת רגל , עם מוצרים בינוניים למדי ובהפסדים. מוזר.
דרום לבנון , צפון ישראל  |  16.08.11
לכל התגובות