אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטודנטים ללימודים בתחום האנרגיה יקבלו מלגות צילום: טל שחר

סטודנטים ללימודים בתחום האנרגיה יקבלו מלגות

בשל מחסור בכוח אדם בתחום יעניק משרד התשתיות מלגות בהיקף של 10,000 שקל לשנה לתואר ראשון ו-50 אלף שקל לשנה לתואר שני

15.08.2011, 17:47 | ליאור בן דוד

משרד התשתיות הלאומיות יחלק מלגות לסטודנטים ללימודים בתחום האנרגיה. המלגות יוענקו לסטודנטים לתואר ראשון בהנדסת חשמל ולסטודנטים לתואר שני בהנדסת גז טבעי ונפט, הנדסת אנרגיה, כלכלת אנרגיה, מדיניות אנרגיה ומנהל עסקים בתעשיית האנרגיה.

המלגות, בהיקף של 10,000 שקל לשנה לתואר ראשון ו-50 אלף שקל לשנה לתואר שני, יוענקו בכבר בשנת הלימודים הקרובה לסטודנטים שיימצאו המתאימים ביותר לתוכנית המשרד לפיתוח כוח אדם אקדמי בתחומי האנרגיה.

הפרויקט יוצא לדרך לאחר עבודת מטה שבוצעה על ידי משרד התשתיות הלאומיות בשיתוף גורמי אקדמיה ותעשייה רבים, אשר הציפה את הבעיה במחסור בכוח אדם מיומן בתחומים וברמות שונות במשק האנרגיה בישראל, החל מחוקרים צעירים וסטודנטים וכלה באנשי מקצוע מנוסים.

התוכנית נועדה להגדיל באופן משמעותי את מספר הבוגרים בתחומים שבהם אותרו פערי ביקוש במשק האנרגיה בישראל.

 

שר התשתיות הלאומיות, עוזי לנדאו: "אתגרים גדולים ניצבים בפני מדינת ישראל בתחום האנרגיה. החשמל, הגז והאנרגיות המתחדשות, הם רק קצה הקרחון. חלק מרכזי וחשוב מעתידנו טמון בלימוד ובמחקר, בראש היהודי שכה ידוע לטובה. כדי שנגיע לנקודה אליה אנו שואפים, ישראל חייבת לשלוט בידע ובניסיון המעשי בתחומים אלה. לא די שגילינו משאבים, אנו חייבים, בד-בבד, לשלוט גם בידע ולהכשיר את המשאב האנושי המקומי לפעול כמומחה בתחומו. אני מאמין שנושא זה חייב לקבל תמריץ. ככל שכולנו נפעל למימוש הפוטנציאל, כך נוכל לקדם את עצמאותה של ישראל ואי-תלותה באחרים. אני קורא לעוסקים בתחום להגיש בקשות בהקדם. יחד נוכל להגביר את המאמץ הלאומי ולתת מענה לאתגרים הללו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות