אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אנחנו ממשיכים לחפש קרקעות ולא מאטים בנייה"

"אנחנו ממשיכים לחפש קרקעות ולא מאטים בנייה"

כך אומר מנכ"ל אפריקה מגורים אורן הוד בעקבות פרסום תוצאות הרבעון השני. מכירת הדירות ירדה ב־17% במחצית הראשונה של שנת 2011

16.08.2011, 07:24 | לירוי פרי

חברת אפריקה מגורים, מקבוצת אפריקה ישראל של לב לבייב, חתמה את הרבעון השני של 2011 בנימה אופטימית, כאשר הרווח הנקי של החברה עלה ב־12% ביחס לרבעון המקביל אשתקד והסתכם ב־14 מיליון שקל. מנכ"ל החברה אורן הוד סיכם בשיחה עם "כלכליסט" את התוצאות: "מדובר בדו"ח טוב יותר מתוכנית העבודה שלנו. הצלחנו לאכלס ולשווק יותר דירות ממה שתכננו".

הכנסות החברה עלו בכ־60 מיליון שקל ל־157 מיליון ברבעון החולף, אולם בשל עלויות גבוהות, הרווח הגולמי עלה ב־2 מיליון בלבד ביחס לרבעון המקביל והסתכם בסך של כ־33.7 מיליון שקל.

חוק הווד"לים ומחאת האוהלים, שעשויים לשנות את כללי המשחק בשוק הבנייה ולשחוק את רווחי חברות הבנייה, טרם השפיעו על נתוני הרבעון הנוכחי, אך הוד מסביר כי ניתן לחוש שחברות הבנייה למגורים מתכוננות לעידן חדש. "אנחנו נמצאים כעת בסיטואציה דינמית. השוק נמצא בציפייה לראות לאן דברים יזוזו ולא ברור לאן דברים יובילו", אומר הוד. "יש ציפייה להנמכה במחירי הקרקעות, אך אלו יירדו רק בקרקעות מינהל מקרקעי ישראל, ולמינהל, בניגוד אלינו, אין קרקעות ברחוב אבן גבירול בתל אביב לדוגמה".

כנשאל האם החברה מכינה עצמה לשינוי מהותי שעלול להתחולל בשוק הנדל"ן ענה הוד כי "החברה לא מגיבה לעניין המחאה, אלא למצב שוק שנוצר בעקבות המחאה. אנחנו ממשיכים לחפש קרקעות באזורי ביקוש ואיננו שוקלים להאט את קצב הבנייה. עם זאת, אנו עורכים מבחני רגישות למצב שבו תיאלץ החברה להתמודד עם ירידה במחירי הקרקעות. יכול להיות שנחליט לעשות יותר עסקאות קומבינציה".

למרות הרבעון השני האופטימי, בהסתכלות על המחצית הראשונה של 2011, נראה כי קצב מכירת הדיור של אפריקה מגורים דעך קלות. החברה, עם שותפותיה, מכרה כ־250 יחידות דיור בהיקף של כ־404 מיליון שקל, כאשר חלקה של אפריקה מגורים הסתכם בכ־252 מיליון שקל בלבד. לעומת זאת, במחצית הראשונה של 2010 מכרה החברה 299 יחידות דיור בהיקף של כ־499 מיליון שקל, וחלקה של החברה הסתכם בכ־320 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות