אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי המדד ונתוני הצמיחה: הדולר התחזק ב-0.5% מול השקל צילום: בלומברג

אחרי המדד ונתוני הצמיחה: הדולר התחזק ב-0.5% מול השקל

שערו היציג נקבע על 3.54 שקלים והיורו עלה ב-0.9% לרמה של 5.08 שקלים לקראת פגישת הפסגה בין ראשי צרפת וגרמניה בנוגע להנפקת אג"ח כלל אירופי

16.08.2011, 15:47 | מישל אודי

הדולר התחזק היום (ג') ב-0.5% מול השקל ושערו היציג נקבע על 3.538 שקלים. היורו התחזק ב-0.9% מול השקל ושערו היציג 5.08 שקלים. בעולם, היורו נחלש ב-0.4% מול הדולר ונסחר תמורת 1.44 דולר.

המשק הישראלי אכן מוריד לאחרונה הילוך וצומח  בקצב איטי יותר מזה שנרשם בחודשים הראשונים של השנה. ברבעון השני של השנה צמח המשק בשיעור שנתי של 3.3% בלבד, לעומת צמיחה שנתית גדולה הרבה יותר של 4.7% ברבעון הראשון ושל 7.4% ברבעון האחרון של השנה שעברה. התוצר של המגזר העסקי גדל ברבעון השני של השנה אף בשיעור נמוך יותר של 1.9%, לעומת 5.3% ברבעון הראשון.

מדד המחירים לצרכן לחודש יולי הפתיע את כל החזאים וירד ב-0.3%. כך מסרה אמש הלשכה המרכזית לסטטיסיטקה. כתוצאה מירידה זו מסתכמת כעת האינפלציה בפועל המחושבת 12 חודשים לאחור (מדד יולי 2011 לעומת יולי 2010), ב-3.4%, והיא חורגת לכן רק ב-0.4% מהגבול העליון של יעד האינפלציה השנתי שקבעה הממשלה (1%-3%).

ההערכה היא שהמדד השלילי, יחד עם התכנסות האינפלציה הצפויה אל תוך היעד, יסייעו לנגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, להפחית במידת הצורך את הריבית במשק.

אורי גרינפלד, מנהל מחלקת המאקרו בפסגות הגיב למדד ואמר אתמול כי "מדד יולי היה חשוב במיוחד כדי לקבל מושג לגבי ההשפעה של המחאה החברתית על המחירים במשק. באמת, כפי שעולה מהנתונים, חלק לא מבוטל מהירידה במדד המחירים ניתן לייחס למחאה החברתית ולהשפעתה הן על הפירמות שמורידות מחירים או לפחות לא מעלות אותם והן לצרכנים שמפחיתים ביקושים. השפעת המחאה באה לידי ביטוי בעיקר בסעיפי המזון ואחזקת הדירה".

 

המשבר בגוש היורו

 

בבנק ההשקעות BNP פאריבה מצביעים על המפגש של מנהיגי צרפת וגרמניה כמכריע בסוגיית המשבר בגוש היורו, כך במידה שיחליטו, כפי שהציעה איטליה, להנפיק אג"ח של האיחוד האירופי, הדבר יסייע להקלה במשבר. מסע"ת של המנהיגים צפויה היום ב-18:00. לפי דיווח של "ולט אם זונטאג", שוקלת הממשלה בברלין "צעדים קיצוניים" לפתרון המשבר המתמשך, ובהם יצירתן של אג"ח משותפות לממשלות מדינות הגוש (Euro Bonds).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות