אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט ראשון לאלטו צילום: בלומברג

אקזיט ראשון לאלטו

החברה של מודי כידון מכרה בתשואה של 20% מתחם של CVS, שאותו רכשה לפני שנה עם הרבור גרופ

17.08.2011, 08:15 | שי פאוזנר

אלטו השקעות פרטיות, חברת ההשקעות בנדל"ן ואנרגיה שבבעלות הפרסומאי מודי כידון, וחברת ההשקעות בנדל"ן האמריקאית הרבור גרופ שאותה מוביל היזם האמריקאי גורדון סלואן, מכרו בשבוע שעבר ב־23.3 מיליון שקל מתחם של רשת CVS שרכשו עם משקיעים פרטיים בשיקגו באפריל 2010.

העסקה בוצעה בתשואה ברוטו לנכס (Cap Rate) של 7.2%, המשקפת תשואה שנתית (IRR) למשקיעים של 20% מהעסקה כולה. הנכס נמכר לקרן הריט האמריקאית קואל (Cole Real Estate), שבבעלותה 1,350 נכסים בשווי כולל של כ־8 מיליארד דולר.

מדובר באקזיט ראשון לאלטו, לאחר שרכשה עם הרבור גרופ ומשקיעים פרטיים של אלטו ב־2010 את הנכס בשיקגו המושכר כולו ל־CVS, שהנה רשת הדראגסטור הגדולה בארצות הברית. ההסכם עם הרשת הנו ל־24 שנים, עם אופציה להערכה של עשר תקופות בנות חמש שנים כל אחת.

בעסקה השתתפו גם משקיעים באלטו, ורף הכניסה לעסקה עמד על 100 אלף דולר למשקיע בודד. בעת הרכישה עמדה התשואה השנתית ברוטו של הנכס (Cap Rate) על כ־8.3%. שיעור המימון לעסקה עמד על 50% מעלות הנכס מ־Bank of America בהלוואת נון ריקורס, שבה רק הנכס הנרכש משועבד לצורך ההלוואה, ללא ביטחונות נוספים. באלטו אמרו אתמול כי נוסף לרווח ההוני במכירה, המשקיעים שרכשו יחידות השקעה בעסקה נהנו מתשואה רבעונית שוטפת של 8% לשנה.

יניב מלמוד, מנכ"ל אלטו, מסר: "אנו צופים כי חלון ההזדמנויות בשוק האמריקאי יימשך לפחות עוד כשנה־שנתיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות