אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 ה-FDA העניק אישור ראשוני ל-Vemurafenib של רוש נגד מלנומה צילום: סי די בנק

ה-FDA העניק אישור ראשוני ל-Vemurafenib של רוש נגד מלנומה

החברה מסרה כי מרבית המטופלים ייקחו את התרופה במשך 6 חודשים בעלות מוערכת של 56,400 דולר

17.08.2011, 18:05 | סוכנויות הידיעות
מינהל המזון והתרופות האמריקאי ה-FDA העניק אישור ראשוני לתרופת Vemurafenib של חברת התרופות רוש נגד מלנומה.

ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח כי התרופה שמייצרות רוש ודאיצ'י סנקיו מציעה את האפשרות לטיפול יעיל יותר לחולים שנושאים מוטציה גנטית שמניעה את התרבות התאים הסרטניים. החולים יוכלו לקחת את התרופה רק לאחר שבדיקה גנטית תאשר כי הם נושאים את המוטציה.

החברה בירכה על אישור התרופה, שתימכר תחת שם המותג זלבורף. "אישור מנהל המזון והתרופות מסמל צעד חשוב קדימה בהפיכת הטיפול בגרורות מלנומה לאישי יותר, זוהי מחלה קטלנית שעד השנה האחרונה היו לה אפשרויות טיפול מוגבלות שזכו לאישור", מסר ד"ר האל בארון, מנהל הרפואה הראשי ברוש.

החברה מסרה בתגובה כי מרבית המטופלים ייקחו את התרופה במשך שישה חודשים בעלות מוערכת של 56,400 דולר.

התרופה מונעת ממוטציה גנטית בשם BRAF לגרום להתרבות התאים הסרטניים. כמחצית מהחולים הם בעלי המוטציה הזו. בניסויים הרפואיים שנערכו, התרופה הפחיתה את הסבירות למוות בקרב החולים ב-64% בהשוואה לחולים שקיבלו טיפול סטנדרטי של כימותרפיה. בקרוב ל-50% מהחולים שלקחו את התרופה הצטמק הגידול, בהשוואה ל-5.5% מהחולים שקיבלו כימותרפיה. חלק מהחולים אמנם סבלו מתופעות לוואי כגון עייפות וכאבי פרקים, שגרמו לרופאים להוריד את המינון שלהם.

התרופה תצטרף לארסנל התרופות של רוש נגד סרטן. שלוש הגדולות אווסטין, הרצפטין וריטוקסן מהווים 35% מכלל ההכנסות בגובה 47.8 מיליארד דולר של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות