אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות הדלק מקוות שצניחת מחיר הנפט תציל אותן צילום: shutterstock

חברות הדלק מקוות שצניחת מחיר הנפט תציל אותן

מחיר הבנזין צפוי לרדת עקב צניחת מחיר הנפט, אך עליית הבלו צפויה למנוע את ההוזלה מהצרכנים. אתמול הסתיים השלב הראשון בשימוע לחברות הדלק בטרם הפחתת מרווח השיווק

18.08.2011, 09:02 | ליאור גוטמן

צניחת מחיר חבית הנפט בעולם מתחת לרף 88 דולר לחבית צפויה להביא להפחתת מחיר הבנזין בתחילת ספטמבר בכ־14 אגורות לליטר. עם זאת, הורדת המס על הדלק ב־20 אגורות לליטר שביצע שר האוצר בסוף יולי צפויה להתבטל בספטמבר, ולמנוע את הורדת מחירי הבנזין.

בחברות הדלק מקווים שירידת מחיר הנפט תעכב את כוונת המדינה לפגוע במרווח השיווק שלהן בשיעור של 22-15אגורות לליטר בנזין כדי להוריד את מחירי הדלק. המדינה הודיעה כי החלטה סופית בנושא זה תתקבל בתחילת ספטמבר.

אתמול הסתיים חלקו הראשון של השימוע שעורכים משרדי התשתיות והאוצר לחברות הדלק בעניין הורדת מחירי הדלקים. השימוע הוא שלב אחרון שהמדינה עורכת לארבע חברות הדלק הגדולות פז, סונול, דלק ודור אלון. היום צפוי להיערך שימוע לפז.

בשימוע אתמול ישבו ראש מינהל הדלק במשרד התשתיות חן בר יוסף, כלכלנית המשרד נופית בכר ונציג אגף התקציבים באוצר אנואר חילף, ובפניהם הופיעו נציגי סונול ודלק. בשימוע, שהסתיים ללא תוצאות, קבלו חלק מהנציגים על הכוונה לצמצם את מרווח השיווק שלהן על בסיס נתוני 2007. הנציגים טענו שכמו שמשקיע חיצוני לא היה רוכש חברת דלק לפי דו"חות מ־2007, כך לא ניתן להשתמש בהם כעוגן לצמצום רווחי החברות. טיעון נוסף היה כי מאז 2007 הכפילו חלק מהחברות את מספר התחנות או מתחמי הנוחות שברשותן, מה שהוביל לעלייה ניכרת בהוצאותיהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות