אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה ייצוגית נגד אפל בקוריאה הדרומית: "פגעו בפרטיות" צילום: בלומברג

תביעה ייצוגית נגד אפל בקוריאה הדרומית: "פגעו בפרטיות"

החברה עשויה לשלם יותר מ-25 מיליון דולר לתובעים עקב שמירת מידע הקשור למיקום משתמשי האייפון. התובעים: "זה מנוגד לחוק הקוריאני"

18.08.2011, 12:02 | עומר כביר
אפל שוב על הכוונת: קבוצה של 27 אלף אזרחים מקוריאה הדרומית הגישה תביעה ייצוגית נגד החברה, בטענה שמכשירי האייפון של החברה שמרו מידע על מיקומם ופגעו בכך בפרטיותם. התובעים מבקשים פיצויים בסך מיליון וון לאדם (931 דולר), ואם יזכו בתביעה ייתכן שאפל תשלם פיצויים בסך יותר מ-25 מיליון דולר.

באפריל האחרון דיווחו שני חוקרי אבטחה כי איתרו קובץ באייפון שלכאורה שומר את מיקומו של המשתמש. בהמשך התברר שההודעה אינה מדויקת, ושהקובץ המדובר קשור לשירות איתור מיקום של אפל באמצעות נקודות WiFi. המידע בקובץ עצמו לא היה על מיקומו של המשתמש, אלא על נקודות WiFi ברדיוס של כמה קילומטרים, ובכל מקרה נשמר על המכשיר ולא הועבר לחברה.

אף על פי שאפל כבר הוציאה עדכון תוכנה המטפל בבעיות שהועלו, הפרסום עורר סערה מתמשכת, ובפרט בקוריאה הדרומית. בתחילת אוגוסט הרגולטור במדינה קנס את החברה ב-3 מיליון וון (2,793 דולר) והורה לה להצפין מידע על מיקום המשתמשים.

ביולי שילמה אפל פיצויים בסך מיליון וון למשתמש יחיד שתבע אותה, קים יונג-סוק. קים, עורך דין במקצועו, עומד כעת בראש התביעה הייצוגית. "אני משתמש אייפון בעצמי", הוא אמר לסוכנות הידיעות בלומברג. "אז כששמעתי על הפרשה בתקשורת, בדקתי את החוקיות של הנושא על סמך החוק הקוריאני, והגעתי למסקנה שהוא לא חוקי בעליל".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות