אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמה שווים הפטנטים של קודאק? צילום: בלומברג

כמה שווים הפטנטים של קודאק?

חברת הצילום רוצה למכור פטנטים הנוגעים לתמונות דיגיטליות: ב-MDB קפיטל מעריכים אותם ב-3 מיליארד ד', פי 5 משווי עסקיה של החברה

18.08.2011, 16:43 | עומר כביר

חברת הצילום קודאק החלה בהליך למכירת מאגר הפטנטים שלה: לפי דיווח של "הוול סטריט ג'ורנל", בנק ההשקעות Lazard כבר פנה לחברות שאולי יתעניינו ברכישת הפטנטים של החברה.

ייתכן שחברת הצילום, בת יותר מ-130 שנה, מחזיקה בפטנטים השווים פי חמישה מעסקיה: בקבוצת MDB קפיטל מעריכים כי שווי הפטנטים, העוסקים בצילום דיגיטלי, עשוי להגיע ל-3 מיליארד דולר.

לדברי מקור המקורב לנושא, בין המתעניינות במאגר נמצאת גם חברה גדולה בתעשיית המכשירים הניידים, אשר מתכוונת להשתמש בפטנטים על מנת להתגונן מפני תביעות. הדיווחים על העסקה האפשרית הזניקו אתמול את מניות קודאק ב-26% בוול סטריט - הזינוק הגדול ביותר מאז מארס 2009.

עם זאת, גורמים המקורבים להליך המכירה הביעו ספקות באשר לערך הפטנטים של קודאק, כיוון שהחברה כבר חתמה על מספר הסכמי רישוי עם יצרני טלפונים סלולריים. חשש נוסף הוא שעסקות רישוי אלו יעמידו את רוכש הפטנטים בפני תביעות עתידיות.

אסטרטגיית הרישוי יצרה בעבור קודאק הכנסות בסך 1.9 מיליארד דולר בין 2008 ל-2010. עם זאת, בשנה האחרונה ירד מספר ההסכמים שהחברה חתמה עליהם, וכתוצאה מכך החליטה לבחון לעומק את מכירת הפטנטים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות