אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום לקנות, ליברטי מדיה השקיעה 204 מיליון דולר בבארנס אנד נובל צילום: בלומברג

במקום לקנות, ליברטי מדיה השקיעה 204 מיליון דולר בבארנס אנד נובל

החברה תרכוש 17% ממניות רשת הספרים במחיר של 17 דולר למניה; מניית בארנס אנד נובל יורדת ב-15.3% ל-10.24 דולר למניה בוול סטריט

19.08.2011, 19:57 | בלומברג
ליברטי מדיה, בשליטת המיליארד ג'ון מאלון, השקיעה 204 מיליון דולר בבארנס אנד נובל לאחר שזנחה את הצעת הרכש של רשת חנויות הספרים הגדולה בארה"ב.

ליברטי מדיה תרכוש מניות מועדפות, שניתנות להמרה ל-12 מיליון מניות רגילות או 17% ממניות החברה במחיר של 17 דולר למניה, כך הודיעה ברנס אנד נובל. המניות המועדפות יביאו לתשלום דיבידנד שנתי של 7.8%. ליברטי מדיה, שבסיסה בקולורדו, הציעה 17 דולר למניה במאי עבור 70% מרשת הספרים, לפי שווי חברה של 1 מיליארד דולר.

בארנס אנד נובל שכרה את חברת לזארד באוגוסט 2010 כדי לחפש רוכש פוטנציאלי לאחר שלוש שנים רצופות של ירידה ברווחים בעקבות תחרותיות גוברת מצד רשתות קמעונאות זולות כמו וול מארט וספרים דיגיטליים. הצעד הוביל לחילוקי דעות פומביים עם רון בורקל, בעל המניות השני בגודלו של החברה, אשר דחף לשינויים.

ההשקעה של ליברטי מאפשרת לבארנס אנד נובל להוציא יותר על קורא הספרים הדיגיטלי שלה - נוק על מנת לעמוד בקצב של המתחרים ומאפשרת למאלון להיחשף לתעשייה משתנה, אמר לבלומברג ביל קוואלר, אנליסט מניו יורק.

מניית בארנס אנד נובל נפלה ב-15% השנה. נכון לשעה זו נופלת המניה ב-15.3% ל-10.24 דולר למניה במסחר בוול סטריט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות