אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - פרס מציע פתרון לבעיית הדיור: לפנות מיד את שדה דב וצריפין צילום: בשמת איבי

בלעדי ל"כלכליסט" - פרס מציע פתרון לבעיית הדיור: לפנות מיד את שדה דב וצריפין

הנשיא הציע לחברי ועדת טרטנברג להסב את הקרקעות שיתפנו בשטחים אלה לבניית דירות, בעיקר לצעירים

21.08.2011, 07:00 | תומר אביטל

הנשיא שמעון פרס מציע לפנות מיד את שדה דב וצריפין ולהשתמש בקרקעות הפנויות לבניית דירות, בעיקר לצעירים. אלו העצות שתרם נשיא המדינה במפגש הסגור עם הצוות לשינוי חברתי־כלכלי בראשות פרופ' מנואל טרכטנברג בשבוע שעבר, כך נודע ל"כלכליסט".

פרס ציין בדיון כי הוא בעד יישוב הנגב והגליל, אך מבין שרבים מעוניינים לגור במרכז הארץ. לדבריו, המשרתים בבסיסים אלו יוכלו לעבור לדרום, ותוספות המגורים יוכלו לסייע בהורדת מחירי הדיור במרכז. הנשיא הדגיש כי המחאה יכולה לזרז את פינוי הבסיסים, והוסיף כי בד בבד הוא ממליץ לפתח תשתית תחבורתית מהירה מצריפין לתל אביב.

מנכ"ל משרד רה"מ איל גבאי, שעומד בראש צוות המשנה שעוסק בדיור, הבהיר כי לפי החלטת ממשלת אולמרט אין ליזום תוכניות למגורים במרכז עד שנת 2012, והוסיף ש"ההחלטות שנקבל ישפיעו רק בעוד שנה־שנתיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

83 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

83.
רק הצפת השוק באלפי דירות-תוזיל מחירים וגם בשדה דב ניתן למכור במחירים סבירים-כנסו
הגיע הזמן שכל נוגעי הדבר בעניין הדיור יתחילו להבין שהיום דירה במרכז הארץ מחיר התחלתי לעיתים עוד לפני אישורי בניה עומד בממוצע לדירת 4 חדרים על 1.6-1.7 מיליון לפני מדדים ותשומות הבניה,לפני מס רכישה,שכר עו"ד של החברה ושלי,ועוד כהנה תוספות למינהן והגענו בשקט ל 2 מיליון אז איך לכל הרוחות הם רוצים שנקנה דירות ,וזה יקרה רק אם יציפו את השוק באלפי דירות בגוש דן ולא שיבנו לנו בפריפריה,ואז אולי רק אז המחירים יתחילו לרדת.....אז ה גיע הזמן שמישהו במדינה הזאת יתחיל תפוס פיקוד,ההצעה של פרס טובה במידה והמחירים יהיו סבירים ולא יופנו רק לעשירים....
אסף , גבעת שמואל  |  22.08.11
80.
בניה ותשתית תחבורה וחינוך אקדמי-רק במרחב דרום
די לפיתוח במרכז.אני מתפלא על פרס שהיה שר לקידום נגב וגליל. המדינה חייבת לפרוץ את טבעת החנק של המרכז ולפתח לדרומיים תחבורת רכבת,כבישים מהירים ,ומערכות חינוך אקדמי ברמה גבוהה.זה הדבר שיאפשר לבנות במחירים נמוכים,ולהקטין את הביקוש לדירות במרכז הצפוף. לגבי שדה דוב- כדאי לפרק אבל לא בשביל דיור אלא בשביל פרק ירוק-גם זה מגיע לנו. אל תצפו לדירות בחינם-זה לא נקרא פתרון כלכלי.מה שצריך זה ראשי ממשלה עם אומץ לקבל החלטות לטווח ארוך עבור הדורות הבאים תודה
kobi , darom  |  22.08.11
לכל התגובות