אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל הולידיי אין אשקלון: "אנשים שואלים אם יש מרחב מוגן, אבל אין פאניקה"

מנכ"ל הולידיי אין אשקלון: "אנשים שואלים אם יש מרחב מוגן, אבל אין פאניקה"

רגע לפני סיום החופש הגדול, גם המלונות ואתרי התיירות באשקלון מתמודדים עם ההרעה במצב הביטחוני. בפארק המים אשקלונה בוטל יום כיף לאלף איש. הערכות מצב לגבי קיום פסטיבל בריזה בגן הלאומי

21.08.2011, 10:21 | יסמין גיל

שבוע וחצי לפני סיום החופש הגדול, מתמודדים בתי המלון ואתרי התיירות באשקלון עם ההרעה במצב הביטחוני באזור וירי הגראדים לעבר העיר בימים האחרונים. לדברי מנכ"ל מלון הולידיי אין אשקלון, דורון דוד, "יש טלפונים, אנשים מתקשרים ושואלים אם יש מרחבים מוגנים, פתחנו חמ"ל למענה על השאלות, אבל אין פאניקה. יש הזדהות".

לדבריו, "דווקא באשקלון מערכת 'כיפת הברזל' נותנת ביטחון ואנשים לא נוטשים את המלון. המלון עובד, אני מסתכל עכשיו על הבריכה והכל פעיל. כרגע העסק עובד כרגיל ואני מקווה שכך גם יישאר. אנחנו מנסים לשמור על שגרת היום יום".

לדברי יחזקאל קופר, הבעלים של 'גני שמשון' שהינו מלון בן 25 חדרים וכן אולם אירועים קטן המשמש לבריתות ואירועים אחרים, "בסוף השבוע לא ביטלו, אבל הבוקר קיבלתי טלפון ובוטלה הזמנה של שבעה זוגות שאמורים היו להגיע לכל השבוע. המלון משמש גם עובדים של בתי הזיקוק וקצא"א שמגיעים מהצפון, חלקם גם ביטלו. אנחנו אולם אירועים ואנשים מבטלים או שכרגע לא עושים אירועים, וגם מי שהזמין מוריד את כמות ההזמנות. זה קרה גם ב'עופרת יצוקה'".

לדברי שלומי אטיאס, מנהל מלון אגמים בן 50 חדרים, שקהל היעד שלו כולל תיירים מצרפת: "ביום שישי ביטלו כמעט שבעה חדרים. משפחה של תיירים מצרפת עזבה ביום חמישי, חזרה בשישי לראות אם המצב נרגע, ואתמול החליטה לעזוב שוב למשפחה בירושלים. אם הגל הזה יימשך, נהיה באמת בבעיה. גם אנשים שיש להם אירועים מתקשרים וחוששים".

ביטולים נרשמו לא רק בבתי המלון בעיר, אלא גם בפארק המים אשקלונה: "בהחלט היו ביטולים", אמר בבל פורדן, מנהל המקום, "למעשה, היה מתוכנן לנו היום יום פעילות מלא של משפחות מבאר שבע, מקרית גת וכן קבוצות חיילים, אך עקב המצב הוא בוטל. מדובר בלמעלה מאלף איש. נכון להיום הפארק פתוח, יש לנו מרחב מוגן, אנחנו מקבלים את האנשים, אבל לגבי מחר אם המצב יימשך כפי שהוא, ייתכן ונודיע על סגירה".

סימן שאלה גדול מרחף לגבי קיומו של פסטיבל בריזה המסורתי בעיר, שאמור להיפתח מחר ולהימשך עד יום חמישי. האירוע, שמתקיים בגן הלאומי, כולל הופעות של אמנים כמו שלמה ארצי, אתניקס, שירי מימון ושמעון בוסקילה. הגורמים הרלוונטיים מקיימים הבוקר הערכת מצב לגבי קיומו של האירוע ההמוני בשטח הפתוח. מעיריית אשקלון נמסר: "כרגע יש בריזה. אם יהיה שינוי, נדווח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות