אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לעשות ריטוויט למילון אוקספורד צילום: Shutterstock

לעשות ריטוויט למילון אוקספורד

המילון המפורסם מכניס לתוכו מונחים חדשים מעולם הטכנולוגיה והרשתות החברתיות, כמו ריטוויט, סקסטינג ובריונות סייבר

21.08.2011, 16:13 | יוסי גורביץ
מילון אוקספורד המקוצר לאנגלית, שיוצא לאור זה כ-100 שנים, הפיץ מהדורה חדשה הכוללת שורה של מילים עדכניות מעולם הטכנולוגיה - כך דיווח בסוף השבוע ה-BBC.

המילון הוסיף כ-400 מילים חדשות, וביניהן ניתן למצוא את Retweet, שיתוף של ציוץ בטוויטר; סקסטינג, שליחה של הודעת טקסט בעלת אופי מיני או שמכילה תמונה בעלת אופי כזה; בריונות סייבר (Cyberbullying), שמשמעה התעללות או הטרדה של אדם באמצעים דיגיטליים, ו-Textspeak, שפת הקיצורים והשינויים שנדרשת לצורכי כתיבת הודעות טקסט. גולשים בעלי חיבה לתרבות הגיקית ישמחו לשמוע שנוספה גם המילה חסרת הפשר w00t, שמציינת שמחת נצחון.

כמו כן שינה המילון את ההגדרות של המונחים Follower ו-Friend כדי להתאים אותן לשימוש הרווח בהן: הראשונה משמעה כעת, בין השאר, "מישהו שעוקב אחרי קבוצה או אדם מסוים וכו' ברשת חברתית". המשמעות שנוספה למילה Friend היא "אדם שאיתו אתה נמצא בקשר ברשת חברתית".

ה-BBC מציין כי טכנולוגיה היא מקור מקובל למילים חדשות עוד מהמהדורה הראשונה של המילון המקוצר: אז אלו היו Biplane, מטוס בעל כנפיים כפולות, ו-Marconigram, מברק הנשלח באמצעות רדיו. מוקדם יותר השנה נכנסו הביטויים LOL ו-OMG למילון אוקספרד הרגיל, והכללתן חוללה סערה בקרב שמרנים.

עורכי המילון המקוצר עצמם אינם מתלהבים תמיד מהמילים שהם נאלצים להוסיף. עורכת בכירה במילון, פיונה מק'פרסון, אמרה שהיא לא מבינה מדוע אנשים לא יכולים פשוט לומר "Hurrah" במקום לטבוע מילה כמו w00t, אבל, היא נאלצה להודות, "אולי אני פשוט מיושנת מדי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות