אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרגול לא לבד: הסתבכויותיהם של גדולי המוזיקאים בעולם צילום: אי פי איי

מרגול לא לבד: הסתבכויותיהם של גדולי המוזיקאים בעולם

ליידי גאגא וג'ודאז פריסט, מייקל ג'קסון וג'ורג' מייקל. מרגלית צנעני יכולה לפחות להתנחם בכך שכמה מבכירי המוזיקאים הסתבכו גם הם בפרשיות חמורות יותר ופחות

22.08.2011, 21:53 | כתב כלכליסט

לילות לא קלים ודאי עוברים על מרגלית צנעני בכלא נווה תרצה, בו היא עצורה בחשד לאיומים, סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע - אך בין אם תסתיים הפרשה בזיכוי או האשמה, אולי תוכל להתנחם הזמרת בכמה תביעות רציניות יותר ופחות איתן התמודדו גדולי המוזיקאים ברחבי העולם.

הקטנוניים

היום (א') פורסם בתקשורת הבריטית כי האחים נואל וליאם גלאגר מלהקת אואזיס לא מפסיקים להתקוטט, אפילו שפירקו את הלהקה כבר לפני כשנתיים והמשיכו כל אחד בקריירה מוזיקלית נפרדת. לפי הפרסומים, האח הצעיר והפרוע ליאם הגיש תביעה נגד אחיו בעקבות דברים שאמר במהלך מסיבת עיתונאים בשבוע שעבר. נואל סיפר לעיתונות כי בימי אואזיס בוטלה הופעה של הלהקה באחד הפסטיבלים משום שאחיו הצעיר סבר מהאנגאובר, וליאם לא נשאר חייב ודרש התנצלות פומבית. משזו לא הגיעה, החליט להגיש תביעת לשון הרע נגד אחיו.

ליאם גלאגר. תובע את אחיו , צילום: אי פי אי ליאם גלאגר. תובע את אחיו | צילום: אי פי אי ליאם גלאגר. תובע את אחיו , צילום: אי פי אי

הסיפור הטרי של אואזיס נשמע די פעוט וקטנוני אם משווים אותו לתביעה העומדת בימים אלה נגד ליידי גאגא. המפיק ובן הזוג לשעבר של הזמרת, רוב פוסארי, הגיש ב-2010 תביעה בסך 30.5 מיליון דולר נגד ליידי גאגא בטענה כי לא קיבל שכר נאות על השירים שכתב עבורה, העובדה שעזר לה להשיג חוזה הקלטות ואפילו בטענה כי הוא זה שהמציא עבורה את שם הבמה. התביעה הזו עשויה להתברר כמשפט המוסיקה הגדול של המאה.

ליידי גאגא. המפיק ובן הזוג לשעבר תובע 30.5 מיליון דולר, צילום: איי אף פי ליידי גאגא. המפיק ובן הזוג לשעבר תובע 30.5 מיליון דולר | צילום: איי אף פי ליידי גאגא. המפיק ובן הזוג לשעבר תובע 30.5 מיליון דולר, צילום: איי אף פי

תביעה מפורסמת נוספת הקשורה לזכויות יוצרים היא זו שהוגשה ב-2008 נגד קולדפליי. הגיטריסט ג'ו סטריאני טען כי הלהקה גנבה ממנו קטעים לשיר Viva La Vida. קולדפליי כמובן הכחישה אתה טענות - אך הצדדים הגיעו להסכם מחוץ לבית המשפט שפרטיו והסכומים שמאחוריו מעולם לא נחשפו.

 ג ג'ו סטריאני | צילום: אי פי אי  ג

 

השובבים

לפעמים מוזיקאים מוצאים את עצמם חשופים לתביעות בעקבות התנהגות מטופשת ומיותרת. כך, למשל, ג'ורג' מייקל נתפס על ידי שוטר סמוי בעת "ביצוע מעשה זימה" בשירותים ציבוריים בארה"ב ב-1998. בראיון ל-MTV סיפר זמר שהשוטר שיחק איתו במשחק "אם תראה לי את שלך, אני אראה לך את שלי - ואז אעצור אותך", ובעקבותיו יצא מהארון באופן פומבי.

ג ג'ורג' מייקל. נתפס על חם | צילום: אי פי איי ג

גם פיטר באק, גיטריסט REM, הסתבך בצרות משונות. המוזיקאי הואשם כי תקף שני דיילים במטוס ושפך עליהם יוגורט בעודו צועק "אני REM!" ומנסה לחטוף סכין. באק טען בבית המשפט, בו העיד גם הזמר בונו, כי התנהגותו נבעה מהשפעת תרופות שלקח, וזוכה מהאישומים.

פיטר באק. הואשם בתקיפת דיילים, צילום: אי פי אי פיטר באק. הואשם בתקיפת דיילים | צילום: אי פי אי פיטר באק. הואשם בתקיפת דיילים, צילום: אי פי אי

 

הפליליים

לא כל התביעות בהן הסתבכו מוזיקאים מעלות חיוך - יש גם לא מעט שהואשמו בפשעים קיצוניים וחמורים. המפורסמת בתביעות מהסוג הזה היא כמובן זו שהוגשה ב-2005 נגד מייקל ג'קסון על התעללות מינית בילדים. הזמר זוכה מאשמה באותה תביעה לאחר שטען שהיה קורבן של ניסיון סחיטה כושל. ג'קסון הואשם בהתעללות מינית בילדים גם בשנות התשעים, בתביעה שהוסדרה בהסכם פשרה והאמת או הבדיה שמאחוריה ככל הנראה לעולם לא תיוודע.

מייקל ג מייקל ג'קסון | צילום: MCT מייקל ג

הראפר אר. קלי הסתבך גם הוא בפרשיות עם קטינים, המפורסמת בהן היתה נישואיו ב-1994 עם ילדה בת 15. ב-2002 נחשף סרטון פורנוגרפי בו כיכב הזמר עם קטינה נוספת - אך הפעם הוא דאג להכחיש כי הוא הגבר בסרט. שש שנים לאחר מכן, ב-2008, זיכה אותו חבר המושבעים בשיקגו מכל 14 סעיפי האישום במקרה. 

אר. קלי. התחתן עם ילדה בת 15, צילום: אי פי אי אר. קלי. התחתן עם ילדה בת 15 | צילום: אי פי אי אר. קלי. התחתן עם ילדה בת 15, צילום: אי פי אי

ראפר נוסף שהסתבך הוא כריס בראון, בן זוגה של הזמרת ריהאנה, שנעצר לאחר שהכה וחנק את זוגתו בערב טקס הגראמי. בראון הודה באשמה ב-2009 וסיפר שהכה את ריהאנה עד שהפנים שלה הפכו לכחולים. גזר הדין היה חמש שנות מאסר על תנאי.

כריס בראון. הכה וחנק את ריהאנה, צילום: אי פי אי כריס בראון. הכה וחנק את ריהאנה | צילום: אי פי אי כריס בראון. הכה וחנק את ריהאנה, צילום: אי פי אי

המקרה החמור ביותר ברשימה, ככל הנראה, הוא זה של המפיק האגדי פיל ספקטור. באפריל 2009 נשלח ספקטור לכלא בגין רציחתה של לנה קלארקסון בת ה-40. שש שנים קודם לכן, נמצאה קלארקסון ירויה וללא רוח חיים על כיסא בכניסה לאחוזתו של המפיק. המשפט הראשון שהתנהל נגד ספקטור בתיק בוטל על ידי השופט, לאחר שהמושבעים לא הצליחו להגיע להחלטה. במשפט השני, שנערך ב-2008, לקח למושבעים 30 שעות לקבוע שספקטור אשם ברצח מדרגה שנייה.

פיל ספקטור. הורשע ברצח, צילום: אי פי אי פיל ספקטור. הורשע ברצח | צילום: אי פי אי פיל ספקטור. הורשע ברצח, צילום: אי פי אי

לסיום: ההזויים

אחת התביעות המשונות והמפורסמות בהיסטוריה של המוזיקה הוגשה ב-1990 נגד להקת הרוק הכבד ג'ודאס פריסט. הוריהם של שני נערים שניסו להתאבד (רק אחד מהם הצליח) טענו כי ילדיהם עשו את המעשה בעקבות האזנה למסרים תת-הכרתיים בשירי הלהקה. טיעון הנגד המנצח של הלהקה, שכמובן סייע לה לקבל זיכוי מלא בתביעה, היה: "אם היינו יכולים להשתמש במוזיקה כדי להעביר מסר תת-הכרתי למאזינים, סביר יותר להניח שהמסר היה 'קנו עוד אלבומים'".

ג ג'ודאס פריסט. ההורים טענו שהאזנה למוזיקה הובילה להתאבדות | צילום: אי פי איי ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות