אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: טורקיה שוקלת לנתק את היחסים המדיניים והכלכליים עם ישראל צילום: בלומברג

דיווח: טורקיה שוקלת לנתק את היחסים המדיניים והכלכליים עם ישראל

העיתון הטורקי "הורייט" דיווח כי טורקיה הודיעה לארה"ב כי אי ההתנצלות מצד ישראל תוביל "להידרדרות נוספת ביחסים בין המדינות"

22.08.2011, 12:36 | סוכנויות הידיעות

טורקיה הודיעה לארה"ב כי סירובה של ישראל להתנצל על אירועי המשט לעזה "יוביל להידרדרות נוספת ביחסים בין המדינות". כך דווח בעיתון הטורקי "הורייט".

על פי דיווחים בתקשורת הטורקית, ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, שוקל בין היתר לנתק את כל היחסים הפוליטיים והכלכליים עם ישראל.

בשבוע שעבר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי ראש הממשלה בנימין נתניהו דחה את דרישת ארה"ב שישראל תתנצל בפני הטורקים על אירועי משט המרמרה לעזה לפני כשנה. מזכירת המדינה האמריקאית הילרי קלינטון התקשרה לנתניהו והפעילה עליו לחץ כבד להתנצל בפני הטורקים ולסיים את המשבר בכל מחיר. היא הסבירה לו שלארה"ב חשוב מאוד שהיחסים עם טורקיה ישובו לקדמותם בשל התפקיד שממלאת טורקיה כמתווכת במשברים מול סוריה ולוב.

לצד הדרישה האמריקאית הופעל על נתניהו לחץ להתנצל גם מצד שר הביטחון אהוד ברק, השר לענייני מודיעין דן מרידור והיועץ לביטחון לאומי יעקב עמידרור. אלא שנתניהו העדיף לאמץ את עמדתם של שר החוץ אביגדור ליברמן ושל השר לעניינים אסטרטגיים משה יעלון ולא להתנצל. גורם מדיני בכיר אמר אתמול כי לא ברור כיצד חשבו האמריקאים שהשפלתה של ישראל תשפר את יחסיהם עם טורקיה.

בישראל ממתינים לפרסום דו"ח פאלמר על אירועי המרמרה. הדו"ח היה אמור להתפרסם בשבת החולפת אך פרסומו נדחה. ההערכה היא שדו"ח פאלמר יבקש מישראל להביע צער על אובדן חיים ולמצוא דרך לפצות את משפחות ההרוגים באירוע. ישראל כבר הסכימה להעביר סכום - כנראה 100 אלף דולר לכל הרוג, ובסך הכל כמיליון דולר - לקרן הומניטרית שתקים ממשלת טורקיה, בלי לקחת אחריות להרג.  

בתוך כך, נשיא איגוד לשכות המסחר אוריאל לין אומר כי "ניתוק היחסים בין טורקיה לישראל יפגע קשות ביחסי הסחר של שתי המדינות. אנו מקווים שממשלת ישראל תשכיל כעת למצוא את הפיתרון הנכון בשיקום היחסים עם טורקיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
לז'וז'ו היקר (4)
אתה באמת חושב שאם נתנצל זה ישנה במשהו??? אתה וכשכמותך לא רואים את התדרדרות היחסים שנמשכת כבר שנים? לא רואה את התהליכים הפנימיים המתרחשים בטורקיה? באמת? אז נתנצל. יעבור חודש (במקרה הטוב) וידרשו פיצוי כספי למשתתפי המרמרה, או שינתקו את היחסים. נפצה, ידרשו שנפתח את המצור הימי. נפתח, נחטוף טילים שכמותם עוד לא נראו, ואז ידרשו כי ניתן להם מדינה. ניתן להם מדינה, ידרשו כי נקפוץ כולנו לים..
דניאל , חיפה  |  22.08.11
11.
תסמונת האישה המוכה והגבר האלים
הטורקי האלים מנסה לשכנע אותנו באיומים להיתרפס ולהוריד את הראש ובננו ישנם כאלה שמשכנעים את עצמם כמו האישה המוכה שזהו הפעם האחרונה שהגבר יתנהג איתה בצורה אלימה. אונס במקום אהבה זוהי צורת חיים שאפשר לחיות איתה במקום להגיד לטורקי לך לעזאזל אים לא עושים אהבה בשניים לא עושים אותה בכלל טוב לא יצא מיזה
יאיר , נתניה  |  22.08.11
לכל התגובות